BMW opět ukazuje novinky – co nového je nyní?

O mužích se všeobecně ví, že jsou milovníky aut. Určitě jim ani neunikají nejrůznější novinky v tomto automobilovém světě. Mnoho novinek ukazuje světu nejedna automobilka – dokonce i automobilka BMW láká nové klienty do svých spárů, a to hlavně novou, odlehčenou verzí M3, CS. Tento model totiž shodil na kilogramech, ale za to posílil na kilometrech. Pojďme si tuto odlehčenou verzi představit.

BMW je známo kvalitními automobily, které však nejsou zrovna nic levného. Pánové však o nich přesto sní a mnohdy si na ně šetří i celý svůj život, aby jim kráska této automobilky mohla spát v garáži. BMW se navíc neustále snaží přilákat nové klienty do svých spárů, proto přináší co chvíle nějakou inovaci a novinku, s níž dostane vážně každého. Nyní se světu představila nový, odlehčený M3 CS – co od tohoto modelu máme čekat?

Lehčí a výkonnější!

Jedná se o opravu lehčí verzi automobilu. Díky uhlíkovým vláknům se podařilo ušetřit neuvěřitelných 49 kilogramů na hmotnosti. Také se dostaly nové polozávodní pneumatiky, a to pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2. Odlehčený sedan je navíc mnohem výkonnější – pod kapotou se mu skrývá až neuvěřitelných 460 koní.

Co se týče samotného zrychlení, jedná se o zrychlení z nuly na stovku během čtyř sekund. Co se týče hnací síly, tak zde se všechno řídí díky sedmistupňové automatické převodovce. Jestli jste zastánci manuální převodovky, bohužel nebude k dispozici ani v nabídce. Co si však budete moct připlatit, tak jsou karbon-keramické brzdy, které nejsou součástí standardu.

Že by limitovaná edice?

Pokud by vás tato novinka zaujala natolik, že byste si ji chtěli i koupit, máte omezený čas. Dalo by se říct, že se bude jednat o limitovanou edici. Zatím se totiž vyrobí jenom 1200 kusů. Cena je zatím nespecifikovaná, ale asi to nebude zrovna nic levného. Do prodeje by se tento vůz měl dostat zhruba v květnu, pokud půjde všechno tak, jak má.

Mohlo by se vám líbit...