Čím řidiči vždy naštvou jiné řidiče? Čtyři konkrétní situace

Jste řidičem? Pak jste jistě minimálně jednou nadávali na ostatní řidiče, kteří kolem vás projeli obrovskou rychlostí. V současné době jsou řidiči velice neopatrní a nezodpovědní, díky tomu vznikají autonehody, které mají mnohdy tragické následky. Ovšem stejně jako vy nadáváte na jiné řidiče, mnozí řidiči nadávají na vás. Tak to zkrátka je. Řidiči se totiž dopouští mnoha chyb, kterými naštvou jiné účastníky silniční komunikace. Podívejme se na čtyři konkrétní situace, v nichž dokonale naštveme ostatní účastníky silničního provozu.

1) Stojíme na červenou

Žijeme v době technologií, proto se nemůžeme divit tomu, že mnozí lidé mají ve svých rukou neustále mobilní telefon, a to i v době, kdy řídí. Mobil je však velice nebezpečný společník, který nás může vážně ohrozit na životě. Ovšem může to být také důvod naštvanosti mnohých řidičů, kteří se s námi loudají na silnici.

Mobil nejčastěji bereme do rukou tehdy, kdy čekáme na červenou. Chceme si tak zkrátit volnou chvíli. Jenže se mnohdy do telefonu zakoukáme natolik, že si nevšimneme, že z červené se rázem stala zelená. A to je jedna situace, kdy zaručeně naštveme jiné řidiče.

2) Nedáme přednost

Zejména křižovatkách se to stává – lidé neustále někam spěchají, často spěchají až tak moc, že nedávají přednost tomu, kdo přednost má. I to je důvod mnoha nehod, ovšem většinou je to jen důvod rozzlobenosti mnohých řidičů, kterým se přednost nedala a měla dát.

3) Padesátka i mimo obec

Co nás vždy zaručeně vytočí? Pomalý řidič. Pokud někdo jede padesát kilometrů v hodině i mimo obec, mnohdy i na dálnici, dokáže to pořádně zvednout mandle. Nebojte se tedy přidat, pokud nejedete do zatáček či pokud nejste v obci.

4) Lepíme se na jiné řidiče

Když jedete v noci, je to nejhorší. Někdo se na vás doslova lepí. Automobil jede v těsném závěsu za vámi, dělí vás od něj jen pár centimetrů. I díky tomuto nám mohou rudnout tváře.

Mohlo by se vám líbit...