Co by nemělo chybět v každé domácí pracovně?

Rozhodli jste se začít pracovat doma nebo jen potřebujete mít doma místo, kam se budete moct uchýlit, když si práci přinesete domů? Takovým místem, kde budete moct pracovat, by rozhodně měla být pracovna, která nesmí v domácnosti chybět. Nemusí se jednat o velkou místnost s obrovskou knihovnou a stolem uprostřed, jako to bývá v amerických filmech. Stačí vám klidně jen obyčejný roh místnosti nebo případně drobný pokojík, do něhož si dáte vše, co v takové domácí pracovně nesmí chybět. Nabízí se ale otázka, co v domácí pracovně opravdu chybět nesmí.

Pokud jste se rozhodli pracovat doma nebo jste donuceni vzít si práci domů, pracovna bude místo, kde vás nebudou ostatní členové domácnosti obtěžovat. Mělo by to být místo bez rozptýlení, tedy bez televize, kterou si budete chtít zapnout. Na druhou stranu by to neměla být ani ložnice, zničili byste pak v ložnici tu oázu klidu, kterou představuje.

Jestliže už víte, kde bude pracovna umístěna, víme, co v ní nesmí chybět.

Co nesmí v pracovně chybět?

* Stůl je jednoznačně základ každé pracovny. Měl by být dostatečně velký, aby se na něj vešel nejen notebook, ale také dokumenty, z nichž budete čerpat při práci. Stůl by měl mít mimo jiné i dostatek šuplíků, do nichž si uschováte to, co nemá jít vidět nebo co nepotřebujete. Ideálně má pracovní stůl tak tři až šest šuplíků, zvolte takový, který vám bude plně vyhovovat.

* Židle by měla být nadmíru pohodlná, měla by být polohovatelná a měla by přesně kopírovat vaše záda. Nepodceňujte sezení, právě to se podílí na tom, jak vaše záda vypadají a jak bolí či nebolí.

* Nástěnka. Co by to bylo za pracovnu bez nástěnky! Na nástěnku si můžete připíchnout to, co je třeba stihnout udělat, nebo jen důležitá upozornění.

* Pokojová kytka. Ta perfektně vyčistí vzduch od toxinů a jiných nečistot. Najednou se vám v pracovně bude lépe dýchat a budete se zde i lépe cítit.

Mohlo by se vám líbit...