Dřevěné vestavby do aut? Ty už se nenosí

S příchodem letních horkých dnů se řada lidí rozhodla investovat do vestaveb do auta. Důvodem toho byla touha cestovat po celé republice, aniž by však člověk byl jakkoli závislý na jízdních řádech nebo vlakových spojích. Díky vestavbám do auta člověk nemusí shánět ubytování, zkrátka si ustele tam, kde se zaparkuje. Že taktéž uvažujete nad koupí vestavby do auta, abyste prožili takovou trampskou dovolenou? Pozor si dejte na dřevěné vestavby, které se dnes už nenosí. 

Dříve trend, dnes zbytečná zátěž

Dřevo je velice oblíbený materiál a dříve to byl ve světě automobilových vestaveb obrovský trend. Přece jenom dřevěné vestavby byly velice kvalitní a dalo se na ně spolehnout, ovšem co jim bylo vytýkáno, byla především jejich hmotnost. Lidé si proto většinou pořizovali zpravidla dvě auta, a to jedno do práce a jedno na dovolené či víkendy, které v sobě ukrývalo právě jednu takovou dřevěnou vestavbu. 

Dnes však řada firem ví, že dřevo lze nahradit stejně kvalitním, stejně pevným a stejně odolným a stabilním materiálem, které však bude daleko lehčí v porovnání se dřevem. Sází se především na odlehčené celohliníkové konstrukce, které se doplní o vysokopevnostní desku, jež má velice lehkou strukturu, přesto je velmi odolná (dokonce i proti vodě). 

U vestaveb dbejte na kvalitu

Abyste mohli jedno auto používat jak do práce, tak na dovolenou, vyplatí se sáhnout právě po lehčí vestavbě do vozidla, která rozhodně není vyrobená ze dřeva, nýbrž ze zmiňovaných lehčích celohliníkových konstrukcí. Při výběru ideální vestavby do auta apelujte především na jejich kvalitu. Kvalitní musí být i nosníky pro umyvadlo, taktéž vaničky pod sporák nebo držáky či nádobí, otvíráky a nože. V ideálním případě by zařízení mělo být z kvalitního nerezu, který je snadno udržitelným materiálem. 

Mohlo by se vám líbit...