Džíny podle postavy. Které vám sednou nejlépe?

Džíny jsou nedílnou součástí snad každého šatníku a mnohé ženy jich mají hned několik v různých barvách i střizích. Ne každé ale lichotí každé postavě. Jaké tedy volit, aby podtrhly vaše přednosti a odpoutaly pozornost od drobných vad na kráse? 

Džíny pro postavu typu hruška 

Pokud patříte mezi majitelky postavy typu hrušky, pak jste pyšná na svůj štíhlý pas a obvykle se snažíte odpoutat pozornost od kypřejších boků. Pro tyto účely skvěle poslouží džíny unisexové či boyfriend rovné džíny, které opticky zmenší rozdíl mezi úzkýma nohama a širšími boky. Aplikacemi či trhlinami na nohavicích pak můžete odpoutat pozornost ještě více.  

Džíny pro postavu typu jablko 

Pokud štíhlý pas není vaší doménou, sáhněte jednoznačně po džínách s vysokým nebo alespoň středně vysokým pasem, ve kterých přebytečná kila snáze zamaskujete. Vhodné budou také rovné nohavice, které opět opticky zmenší rozdíl mezi proporcemi v pase a na nohou. 

Džíny pro chlapeckou postavu 

Pokud máte souměrnou postavu bez významnějších křivek, ideální volbou pro vás budou pasové džíny extra skinny v kombinaci s volně zakasaným topem. Touto kombinací zvýrazníte pas a opticky na své postavě vytvoříte zaoblené křivky. Zapomeňte naopak na džíny s rovnými nohavicemi a celkově unisex modely.  

Džíny pro postavu přesýpacích hodin  

Pokud máte postavu přesýpacích hodin, tedy úzký pas, bujné poprsí a křivky v bocích, pak máte vlastně vyhráno a džíny jen nesmíte své linie zbytečně skrývat. Skvěle vyniknete v džínách do pasu nebo i s nízkým pasem, s nohavicemi do zvonu nebo mírným rozšířením – po těch ale sáhněte jen v případě, že nemáte příliš malou postavu.  

Džíny pro postavu typu obrácený trojúhelník 

Máte širší ramena, a naopak štíhlý zadeček a nohy? Pak směle sáhněte po slim-fit nebo skinny džínách, které vaše ladné dolní partie jen podtrhnou. Pokud jste navíc vysoká, můžete volit i zkrácenou délku džínů. 

Mohlo by se vám líbit...