Elektrické Porsche jde na dračku. První elektromobil z dílny Porsche se ale teprve začne vyrábět

I když se začne vyrábět až na konci letošního roku, přesto je o první elektrické Porsche zájem už nyní. Dokazuje to množství předobjednávek, které neustále narůstají. V současné době je předobjednávek už třicet tisíc na vůz, který ještě není vyroben, ale který bude prvním elektromobilem z dílny automobilky Porsche.  

Neustále se mluví o tom, jak elektromobily ovlivní svět automobilů. Elektromobily se dnes považují za budoucnost světa automobilů, ostatně něco na tom opravdu je. Automobilky proto své výroby začínají předělávat a začínají vyrábět ne auta s klasickým motorem, ale elektromobily, které jdou doslova na dračku. To potvrzuje i automobilka Porsche, která nedávno spustila předprodej svého prvního elektromobilu.  

Jen vážní zájemci 

Možná si říkáte, že si automobil jen lidé “rezervují”, ale nakonec od něho upustí. Tak to ale nefunguje, zájemce musí vůz opravdu chtít, vždyť se skládá záloha ve výši dvou a půl tisíci eur. Už nyní tedy automobilka na svém voze, které zatím ještě neexistuje, vydělala pěkný balík! Předobjednávek je totiž třicet tisíc, jak již bylo výše zmíněno.  

Pokud bude zájem o vůz ještě růst, na začátku příštího roku nové Porsche překoná rekord legendárního vozu 911, kterého se vloni prodalo kolem pětatřiceti tisíc kusů.  

Automobilce Porsche se daří 

Automobilka Porsche v současné době patří k automobilkám, kterým se opravdu daří. Nemůže si na nic stěžovat. V prvním čtvrtletí svůj obrat zvýšila o devět procent, a to na třináct a půl miliardy eur. V porovnání s automobilkami BMW nebo Daimler má vyjít nejlépe. Zmíněné dvě automobilky očekávají oslabení poptávky, proto i zmenšují výrobní kapacity.  

Automobilce Porsche se pravděpodobně daří i proto, že plynule zvládá přechod na elektrické vozy. To se jiným automobilkám tak snadno nedaří. 

Mohlo by se vám líbit...