V Evropě se auta prodávají mnohem více než v USA

O koupi auta uvažuje alespoň jednou v životě naprosto každý. Lidé chtějí mít svůj vlastní vůz, aby nebyli závislí na městské hromadné dopravě, která je zejména v malých městech či ve vesnicích značným problémem, protože tam mnohdy například autobus jezdí co půl hodinu, proto když jeden nestihnete, nestihnete přijít například ani do práce včas. Mnohdy je také výhodou aut to, že si můžete v klidu zajít na velký nákup a že se nemusí s tak těžkým nákupem tahat celou cestu autobusem nebo tramvají.

Ostatně koupě auta je velmi výhodná zejména pro lidi s rodinou, protože přece jenom doprava s dětmi je někdy všelijaká a auto značně pomůže zejména tehdy, kdy potřebujete zajít s dítětem k doktorovi. Mnoho lidí si hlavně v poslední době začalo kupovat auta, protože pochopili, že půjčky se dnes nedávají jen tak kdekomu a že získat půjčku bude čím dál těžší. Není se čemu divit, když zisky z prodeje aut značně stouply. Co je však zajímavé, tak to je to, že v Evropě se kupovala auta více, než například ve Spojených státech amerických.

Březen překonával rekordy

Zejména evropský prodej aut v březnu překonal veškeré své rekordy. V Evropě se totiž během jednoho měsíce prodalo více aut než ve Spojených státech amerických a to už je co říct! Pomalu, ale jistě se tyto prodeje začaly přibližovat dokonce i k čínským prodejům, které jsou rekordní ve všech směrech v každém měsíci či období!

Podle statistik JATO Dynamics stoupl prodej o zhruba deset a půl procent. Jedná se o porovnání s rokem 2015. Březen toho roku byl totiž nejvíce úspěšný během dlouhé historie, proto se agentura rozhodla statistiky přiblížit právě tomuto roku. Rekordy byly však překonány a historie prodeje aut se opět přepsala.

V březnu tohoto roku se na evropském kontinentě prodaly skoro dva miliony aut, což je mnohem více než v Americe. Pomalu jsme dotáhly Čínu, která má od nás náskok zhruba jednu desetinu milionu. Největší prodejnost zaznamenala především Itálie, dále také Španělsko nebo překvapivě i naši sousedé Německo.

Mohlo by se vám líbit...