Hledáte ideální pokojovou rostlinu do interiéru? A co třeba abutilon?

Pokud hledáte vhodnou pokojovou rostlinu do interiéru, možná jste se už setkali s květinou zvanou abutilon. Jedná se o pokojovou rostlinu s nádhernými, hedvábnými květy, kterou také můžete znát pod názvem “podslunečník”. I když existuje celá řada pokojových rostlin, doporučujeme zejména ji, a to protože ji zatím v mnoha domácnostech nenajdete. Pokud jste se nesetkali ani s jedním z uvedených názvů, možná jste se setkali s názvem mračňák, i tak se totiž květině přezdívá.  

Jak jsme zmínili, jedná se o nádhernou pokojovou rostlinu, která se pyšní hedvábnými květy, jejichž tvar připomíná balony. I když na první pohled si člověk řekne, že jejich pěstování je víc než složité, není to tak. Jejich pěstování opravdu není nijak složité, jak si mnozí z nás myslí.  

Jak pěstovat abutilon? 

Rostlinu zvanou abutilon nebo také mračňák či podslunečník doporučujeme pokojovou rostlinu umístit na slunné nebo případně polostinné stanoviště. Rozhodně rostlinu neumísťujte na přímé sluneční světlo. Daří se jí hlavně ve zmiňovaném polostínu, kde je chráněna před prudkým deštěm. Ideální je pro takzvané závětří. V zimě se jí bude dařit dokonce na místech, kde teplota nepřekročí patnáct stupňů Celsia.  

Co je skvělé, je fakt, že pokud se budete o květinu dobře starat, svými květy vám bude dělat radost opravdu po celý rok – nezávisle na tom, jestli je jaro, zima nebo léto.  

Mohou dorůst až do výšky dvou metrů 

Pokud se rozhodnete tuto pokojovou rostlinu pěstovat, pak si připravte dostatek prostoru. Rostlina totiž může vyrůst do výšky dvou metrů. A do takové výšky může opravdu vyrůst poměrně rychle. Je totiž známá právě schopností rychle vyrůst. Pokud ji však budete pravidelně zařezávat, udržíte rostlinu pod dohledem a bude nižší. Správným řezem ji také udržíte v krásném tvaru stromku.  

Co je zajímavé, tak je to, že rostlina přizpůsobuje svůj tvar dle toho, v jaké nádobě je pěstována.  

Mohlo by se vám líbit...