I pokojovky mluví. Aneb co se děje s pokojovými rostlinami, když…

Aby byl design jednotlivých místností dokonalý, je zapotřebí vsadit na pokojové rostliny. Právě ony vdechnou do místností onu útulnost, styl a modernost, kterou přesně mezi čtyři stěny dostat potřebujete. Abyste se však radovali z krásně vypadajících květin, vnímejte je. I když se to nezdá, i pokojovky mohou mluvit a svou nespokojenost jistým způsobem vyjadřují. Pojďme si prozradit, co se děje s pokojovými rostlinami, když… 

Když monsteře začnou žloutnout listy 

Monstera se stala právem nedílnou součástí lidských příbytků. Má své místo v každém moderním prostředí, a to hlavně díky svému stálezelenému stavu i tomu, že má působivé, monstrózní listy. I když o ní pěstitelé říkají, že je nenáročnou, i jí se nemusí někdy něco líbit. Svou nespokojenost dává najevo kupříkladu tím, že nechá listy, aby žloutly.  

Pokud k tomuto jevu dojde, pravděpodobně jste jí dopřáli trochu více vody, než vyžadovala. Žluté listy vlivem přelití uhnívají, slábnou a většinou se stávají převislými přes květináč. Tyto listy odstraňte a počkejte, až rostlina vodu vypije, než ji znovu zalijete.  

Když břečťan začne schnout 

I břečťan se pro svou nenáročnost stal součástí mnoha domácností. Nejčastěji se sází na zahradu, ale není to nutně podmínkou. Své místo má také na okenním parapetu třeba v obývacím pokoji. Pokud však začne schnout, asi není zrovna na působivém místě. V takovém případě mu totiž chybí vlhkost, kterou vyžaduje a která mu většinou není poskytována v bytech.  

Když se dracéna obsype bílými fleky 

Součástí moderních příbytků bývá i dracéna a i když se opět jedná o nenáročnou rostlinu, přesto i ji může něco trápit. Může se totiž obsypat bílými květiny, což znamená, že rostlinu napadla plíseň. Když se vyskytnou bílé fleky, jsou napadeny listy, které chřadnou a opadávají. Rostlině pak zůstanou pouze holé pahýlky, které jsou měkké na dotek.  

Bohužel v takovém stavu se rostlina automaticky vyhazuje, protože ji nejde zachránit. Uhnívá zevnitř. 

Mohlo by se vám líbit...