Inspirujte se s módou ze zlatých šedesátek. Co se nyní nosí?

Pokud sledujete dění v módním světě, pak jistě víte, že se móda inspirovala minulostí a že na pulty obchodů přinesla celou řadu kousků, které můžeme znát třeba ze šedesátých let. Šedesátá léta byla v módě trochu průkopnická, začaly se hodně nosit barvy a barevné kombinace. Možná ještě ve svých šatnících skrýváte kousky podobající se módě z těchto let, proto je jenom vytáhněte a neutrácejte za ně v obchodech.  

Pakliže se ptáte, jaké konkrétní ikonické kousky ze šedesátých let se nyní nosí, prozradíme vám to. Vybrali jsme několik takových kousků, které se vyplatí mít ve svém šatníku, jelikož jsou opravdu fantastické. Letos s nimi rozhodně zazáříte.  

Elegantní kabátky se zase nosí 

Elegantní kabátky – jejich éra začala už v padesátých letech a díky velké úspěšnosti se převrhla i do šedesátých let. Elegantní kabátky jsou jenom důkazem toho, že i když se móda takřka neustále mění, elegance je to, co v módě zkrátka zůstává napořád.  

Elegantní kabátky jsou neuvěřitelně ženské kousky, které mají jen nenápadné knoflíčky a které lichotí postavě. Navíc jsou během zimy zdobeny kožešinovým límečkem. Dnes elegantní kabátky můžete vidět hlavně u královské britské rodiny, kdy je nosí třeba i vévodkyně Kate.  

Rovné mini šaty se taky zase nosí 

Kdo by neznal rovně střižené mini šaty, které trochu vypadají jako delší tričko. Přesně takové šaty se nosily i v šedesátých letech, není to výplod až současné módy. Zatímco v minulosti se nosily tyto šaty s různými geometrickými motivy, nyní se nosí hlavně v jednobarevných provedeních. Nejčastěji se k nim kombinují tenisky nebo třeba batůžky či mikina, která podtrhne ležérnost oděvu.  

Zvířecí vzory jsou zase in 

Určitě jste zaznamenali, že se zase začaly nosit zvířecí vzory. Jenže zvířecí vzory nejsou výplodem současné módy, ale je to opět inspirace ze šedesátých let, kdy se kohoutí stopy a jiné zvířecí vzory (konkrétně tygří nebo leopardí vzory) nosily velice hojně. Tehdy se nacházely na šatech, také na kožíšcích. Dnes se nachází na kabelkách a botách. 

Mohlo by se vám líbit...