Jak vybrat kvalitní kávovar

Jste milovníkem kávy? Pak ve vaší domácnosti nesmí chybět kvalitní kávovar, který vám připraví kávu naprosto bezkonkurenční. Navíc takový kávovar vám ušetří stovky korun měsíčně, které byste jinak do kávy opravdu inkasovali. Ovšem pokud se podíváte na trh, uvidíte kávovarů hned několik. Některé kávovary jsou dražší, jiné jsou zase levnější. Jenže který z nich je kvalitní? Tuto záhadu však rozlouskneme.  

Pokud chcete do své domácnosti koupit kávovar, který bude kvalitní a který vám udělá naprosto bezkonkurenční kávu, poradíme vám s výběrem. Vybrat si ten správný kávovar totiž není nic snadného.  

Nesahejte po nejlevnějším kávovaru 

Koupit si levný kávovar je sice atraktivní, ovšem káva, která z takového kávovaru vzejde, nebude zrovna nic dobrého. Raději si pořiďte takový kávovar, který bude trochu dražší. Samozřejmě neinvestujte statisíce korun do kávovarů, které se využívají v profesionálních kavárnách, stačí vám průměrně drahý automatický kávovar nebo kávovar na kapsle, který vám každé ráno udělá opravdu dobrou kávu. 

Při výběru presovače dbejte na hodnotu tlaku 

Pokud toužíte po presovači, doporučujeme vám sledovat hodnotu tlaku, se kterou presovač pracuje. Ta by neměla být menší než patnáct barů. V tomto ohledu platí pravidlo, že čím menší, tím lepší.  

Když chcete připravovat kapučína nebo latté 

Jste milovníci hlavně káv s mlékem, tedy milujete konkrétně kapučíno nebo latté? Pak doporučujeme prohlížet při výběru kávovaru také trysku na šlehání mléka, bez které kapučíno ani latté perfektně nepřipravíte.  

Nejčastější druhy kávovarů 

Stále se kupují takzvané překapávače, které udělají kávu s ne moc výraznou chutí. Lepším řešením je kávovar na kapsle, který je atraktivní svou nízkou cenou, ovšem kapsle, které se musí do kávovaru koupit, už tak levné nejsou. Pokud jste milovníkem espressa, doporučujeme investovat do automatického kávovaru, který vám dokonce sám namele kávu a kávu připraví. U pákového kávovaru musíte kávu mlít sami nebo ji musíte namletou už kupovat. 

Mohlo by se vám líbit...