Jak vybrat správný řetízek

Rozhodli jste se své drahé polovičce koupit nějaký hezký šperk k výročí nebo k narozeninám? Možná uvažujete nad řetízkem, který je rozhodně skvělým dárkem. V souvislosti s tím, jaký řetízek si vybrat, byste měli brát v potaz několik věcí. Zejména je třeba zaměřit se na délku řetízku, na krk a taky na materiál a jeho celkový vzhled.  

Nejdříve určete správnou délku řetízku 

U řetízku platí jedno pravidlo, a sice ať je řetízek raději delší než kratší. Je však dobré vstupovat do obchodu či klenotnictví s tím, že už budete vědět, jak dlouhý má řetízek být. Pokud si však nejste jistí tím, jak dlouhý řetízek potřebujete, doporučujeme sáhnout po řetízku univerzální délky, což je pětačtyřicet centimetrů.  

Pokud je řetízek pro silnější ženy, vhodnější jsou řetízky o délce padesát až pětapadesát centimetrů, u mužů jsou vhodné stejně dlouhé řetízky. V případě dětských řetízků vybírejte takový, který bude mít šestatřicet až čtyřicet centimetrů.  

Vybírejte řetízek podle materiálu 

Jestliže má být řetízek dárkem, vyplatí se zjistit, jaký materiál žena, respektive obdarovaný preferuje. Někdo totiž nesnese třeba zlato, jiný zase nemá v lásce stříbro. Pokud bychom to však měli brát obrazně, nejčastěji se kupují řetízky zlaté, jelikož jsou vhodné ke každodennímu nošení. Navíc zlato dnes nemá klasickou podobu, ale můžete na trhu najít i zlato růžové nebo bílé.  

K dalším oblíbeným materiálům patří stříbro, které je daleko levnější než zlato, i když není vhodné pro každodenní nošení. Případně je možné zakoupit i obyčejnou bižuterii, ta se však velice brzy ošoupe.  

Design hraje při výběru také roli 

Pokud vybíráte řetízek své partnerce, mamince nebo sestře, důležitou roli hraje také design. V současné době si můžete vybrat z nespočetného množství nejrůznějších designů. Vyrábí se slabounké a něžné řetízky, také masivní a na první pohled viditelné řetízky. Je to opravdu jen otázka vkusu.  

Mohlo by se vám líbit...