Jak zvládnout závěrečné jízdy v autoškole pod dohledem inspektora

Autoškola je něco, co dnes chce udělat každý. Přece jen mít řidičský průkaz v dnešní době, to se opravdu cení. V případě, že patříte k lidem, kteří zatím nemají za sebou jízdy s inspektorem v autoškole, máme pro vás několik tipů, jak závěrečné jízdy v autoškole zvládnout. Není na tom nic těžkého, je to jen o pár fíglech. A samozřejmě je třeba uplatnit v praxi to, co jste se za uplynulé měsíce v autoškole naučili.  

Také platí, že vše se odvíjí od inspektora, který vás bude hodnotit. Může mít špatný den a může vidět každou chybu, může však mít den dobrý a chyby se budou ignorovat. Nespoléhejte se na to, že bude mít inspektor dobrou náladu a raději si nechte poradit od nás. Přinášíme vám totiž tipy, jak závěrečné jízdy v autoškole zvládnout, aniž byste museli jízdy opakovat.  

Pouštějte chodce na přechodech 

Stojí u přechodu chodec, který chce přejít? Rozhodně ho pusťte, pokud samozřejmě není daný přechod řízen semafory. Pokud nepustíte chodce na přechodě, pro inspektora je to razantní chyba, na základě které vás může z autoškoly vyhodit. Proto raději chodce na přechodu pouštějte, jen tak si zajistíte plusové body.  

Používejte zrcátka 

Zrcátka na vozidle nejsou jen na parádu. Každý řidič by měl vědět, co se kolem jeho auta děje, proto ukažte inspektorovi, že máte o okolí přehled a sledujte všechna zrcátka na vozidle. Samozřejmě mějte hlavně přehled o tom, co se děje před vámi, ale oči by vám měly zároveň těkat po okolních zrcátkách.  

Dbejte na povolenou rychlost 

Mějte neustále na paměti, jaká je povolená rychlost v místě, kudy projíždíte. Myslete na povolenou rychlost ve městech a obcích, dodržujte však větší rychlost mimo obce a města. Opatrně jeďte v úzkých uličkách, stejně tak opatrní buďte i ve chvíli, kdy budete odbočovat. Nestůjte rozhodně na plynu neustále, využívejte pohybové energie vozidla.  

Mohlo by se vám líbit...