Jaké auta jsou Čechy nejvíce podporována?

Každý Čech má jistě velkou řadu svých oblíbených značek automobilek, od kterých by si nejraději jednou v životě koupil auto a zažil ten pocit, jaký je, když se v takovém vysněném autě jede. Jenže jedna věc je mít svou oblíbenou značku auta, druhá věc je mít oblíbené auto jako takové. V dnešní době už to nejsou auta odlišující se na základě značky, ale jedná se především i o to, jestli se jedná například o elektromobil nebo ne. Češi se v poslední době rozhodují pro auto vyhovující tomu druhému rozlišování, nikoliv podle toho prvního kritéria.

Mnoho lidí by si mohlo říct, že elektromobily se staly naprosto dominantní v tomto rychlém a moderním světě, ale řada lidí je nemá příliš v lásce a raději se jim vyhýbá. V poslední době se konkrétně podporují zejména auta na vodíkový pohon. Přesně tato auto jsou Čechy nejvíce vyhledávána. Tento průzkum provedla poradenská společnost Grant Thornton, když se zaměřovala na různé studie ministerstva dopravy.

Budoucnost aut na vodíkový pohon souvisí s pořizovací cenou

To bychom však nebyli Češi, kdybychom se v první řadě nedívali především na cenu, nikoliv na kvalitu nebo na to, jak auto vůbec vypadá. Co se týče otázky, kolik lidí by preferovalo automobily na vodíkový pohon, jedná se zhruba o třicet procent. Necelých sedmdesát procent by si takové auto nepořídili vůbec, pakliže by však stálo více, než běžné auto na klasický spalovací motor. Vše však záleží od ceny automobilu.

Pokud by se však auto s vodíkovým pohonem ocitlo v nižší cenové relaci než je tomu například u zmiňovaných automobilů s běžným pohonným motorem, tuto koupi by překvapivě zvažovalo skoro sto procent (konkrétně devadesát pět) respondentů. Vysoká cena je však přesně to, co je od koupě takového auta distancuje. Vše však také musí spočívat nejen na ceně, ale také na dojezdové vzdálenosti.

Mohlo by se vám líbit...