Jaké nejdražší dárky můžete blízkým pořídit?

Blíží se narozeniny někoho blízkého? Chcete své blízké obdarovat jedinečným dárkem, který si zapamatují a kterým se budou chlubit široko, daleko? Pokud patříte k lidem, kteří nevědí, co svým blízkým darovat, co třeba darovat svým blízkým jedny z nejdražších dárků na světě? Věděli jste, že seznam takových dárků opravdu existuje, že existuje seznam toho nejdražšího, co svým blízkým můžete pořídit k narozeninám, k výročí nebo třeba k promoci? 

Samozřejmě dárky se věnují nejen příbuzným. Vezměme si třeba to, jak Francouzi darovali Američanům Sochu svobody. Ta by se také dala zařadit k nejdražším dárkům, které kdy byly darované. Přece jenom tehdy tato římská bohyně svobody vyšla na čtvrt milionu amerických dolarů, její hmotnost je 205 tun. I když se do dárkového balení nevešla, dárek to je. Jenže takový dárek pravděpodobně svým blízkým darovat nechcete. Naštěstí existují menší a taky kupodivu dražší dárky.  

Diamant od Cartiera 

Inspirovat se můžete třeba Elizabeth Taylor a jejím životem. Během svého života totiž byla obdarovávána mnohým. Třeba její manžel Richard Burton ji obdarovával lecčím, kdysi jí dokonce dal nádherný diamant od Cartiera. Diamant měl skoro sedmdesát karátů, údajně vyšel herce na milion dolarů. Jelikož ho věnoval své ženě, byl později diamant přejmenován na Taylor-Burton diamant.  

Prsten zpěvačky Beyoncé 

Darovat blízkému prsten, který bude přímo od vás ze srdce. I tak můžete oslnit. Příkladem je třeba Beyoncé, která dostala na svatbě prsten od svého muže. Jednalo se o skoro dvacetikarátový diamantový prsten, který má hodnotu více jak pět milionů dolarů. Na jejích fotkách však můžete vidět věrnou kopii prstenu. Kvůli bezpečnosti ho Beyoncé nosí opravdu jen výjimečně, místo něj nosí zmiňovanou kopii.  

Diamant Koh-i-noor 

Koh-i-noor je sice společnost, ale také je to největší diamant na světě, který má podle všeho nevyčíslitelnou hodnotu. Byl darován britské královně Viktorii, daroval jí ho mahárádža Dalip Singh. Diamant však nebyl upřímným darem, spíše to byla trofej.  

Mohlo by se vám líbit...