Jaké pokojové rostliny se hodí do jakéhokoliv pokoje?

Při zařizování domácnosti se většinou snažíte o to, aby vaše domácnost byla přesně podle aktuálních módních trendů. Snažíte se kupovat zlaté nebo měděné doplňky, neustále přemýšlíte nad tím, jaké masivní závěsy pověsíte do ložnice nebo do obývacího pokoje. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv závěsy, doplňky nebo nábytek, může se stát, že vaše domácnost nebude tak útulná, jak byste si přáli. Je tedy nutné pořídit i pokojové květiny.

Bez pokojových květin není domácnost útulná, což možná dobře víte. Pokud nemáte květiny ve svém pokoji, často v něm není tak příjemně, jak by mohlo být. V současné době byste měli sáhnout spíše po stálezelených pokojových květinách, které jsou moderní a hodí se naprosto do každé místnosti, ať už je místnost vymalována jakkoliv. Přece jenom stálezelené rostlinky nijak barevně nekvetou, nebudou vám tedy kazit vaši barevnou kombinaci.

Pokojové stálezelené rostliny mají navíc ještě tu výhodu, že většina z nich roste naprosto sama, aniž byste se o ni nějak extra starali. Stačí je jednou týdně či jednou za týden a půl zalít a jsou spokojeny! Většina z nich vydrží na jakémkoliv místě, nejvíce však zbožňují polostín.

• Monstera

Nádhernou květinou je například monstera, což je stálezelená rostlinka, která je specifická svými velkými listy. Znáte ji možná z květinářství, protože její listy se velice často vážou do bohatých, ale na druhou stranu levných kytic. Tato rostlina miluje, když ji kropíte, protože na její velké listy často padá prach a nevypadá to vůbec hezky.

• Dracena

Stejně tak to má i rostlinka, kterou znáte díky dlouhým, tenkým listům. Tato rostlinka je skvělá, roste i tomu nejvíce neschopnému zahradníkovi. Opět miluje kropení, ale na druhou stranu nemá ráda, když je přelitá. Nedostatek vody či přelití dává najevo, a to žloutnutím listů. Když si žlutého listu všimnete, je něco v nepořádku.

Mohlo by se vám líbit...