Jaké značky parfémů patří k těm nejlepším?

Značek parfému je opravdu velká kopa. Kdo by však tušil, že právě ty nejlepší jsou zároveň ty nejdražší? Pro mnohé musíte zamířit až do zahraničí, protože tady v České republice je jen tak někde neseženete a pokud ano, mnohdy se vám dostane za slušné peníze do rukou pěkný padělek. Většinou si lidé kupují kvalitní parfémy z nejrůznějších parfumerií, kde naleznou spoustu celosvětově známých značek, mezi které se řadí jednoznačně Dior, Hugo Boss nebo třeba Calvin Klein. Málokdy se však setkáte s šíleně drahými kousky exkluzivních značek. Samozřejmě, i tyto parfémy stojí velkou pálku, protože se pohybují v řádech tisíců korun, ale tady se hovoří o sto tisících. Jaké značky patří do této absolutně luxusní skupiny parfémů?

• Je libo Clive Christian?

Tato značka se nám na trhu objevila už před nějakým tím pátkem. Svou vůní nazvanou Passant Guardant se však zapsal do historie, protože se řadí k těm nejlépe vonícím a také k těm nejdražším parfémům světa. Lahvička je totiž ručně dělaná a je posázena dvaceti čtyř karátový zlatem a diamanty. Jedná se o jakýsi ikonický počin, který si můžete zakoupit zhruba za sto osmdesát tisíc euro. Je to však velikost třicet mililitrů, není to jeden litr.

• Co takto Chanel?

Do cenově přijatelné relace se dostáváme s proslulým Chanelem. Tato třiceti mililitrová lahvička je k sehnání za tři a půl tisíce euro, ale i přes tuto cenu se jedná o velice kupovaný parfém. Jedná se totiž o vůni, která v sobě nese specifické ingredience a právě kvůli nim si ji většina lidí kupuje s velkou oblibou.

• Les Larmes Sacrees de Thebes

Takto dlouhý název obsahuje neuvěřitelně přitažlivá vůně z dílny značky Baccart. Jedná se o vůni myrhy, kadidla, jantaru, jasmínu, bazalky a také santalového dřeva, což dodává vůni opravdu specifický ráz. Důraz je kladen především na obal tohoto parfému, který si ve velikosti třiceti mililitrů můžete koupit zhruba za pět a půl tisíce euro.

Mohlo by se vám líbit...