Jakou barvu nyní nosit?

Se zimními kolekcemi také přišly do módy nové barvy, které se do nynějška nosily jen minimálně. Jak už je zvykem, každá nová kolekce se nese ve znamení určitých barev, jimiž v daném období nic nezkazíme. Jaké barvy nosit právě nyní, když nám klepe na dveře královna Zima?

Zima se každý rok nesla ve znamená černé barvy. S tou jsme zkrátka nic nezkazili, ale co bylo kdysi, není teď. Kupodivu se právě černá barva z kolekcí doslova odstranila, nenosí se ani černé kabáty, ale ani černé velké shopping kabelky. Dává se přednost jiným barvám, které sice nejsou v nijak výrazném odstínu, ale opravdu se nejedná o černou barvu.

Kromě černé se nyní nenosí ani extra výrazné barvy. Ženy si mohou dovolit jedinou výraznou barvu na své rty – zde jsou výrazné barvy stále povoleny. U rtěnek jsou také povoleny až zářivé odstíny, kterým se u oblečení také raději vyhněte. Se zářivými odstíny se zaujme během teplých ročních období, nikoli nyní, když se teploty schylují k bodu mrazu.

Jaké barvy tedy nyní nosit? Pojďme si otázku zodpovědět.

• Bordó

Jednou z barev letošního podzimu je rozhodně barva bordó. Jedná se o tmavý odstín červené, který se velice často plete s rudou barvou – je to však o něco tmavší odstín, který lze kombinovat s jinými tmavšími barvami. Dnes se bordó odstín nosí zejména na kabelkách, nepostrádají ho ani klobouky nebo případně šály či kabáty. S bordó barvou rozhodně nešlápnete vedle, i když byste byli oblečeni do bordó barvy od hlavy až k patě.

• Khaki

Tmavě zelená neboli khaki barva – i to je barva letošního podzimu. Jedná se o krásnou barvičku, která má rozhodně šmrnc. Do khaki barvy jsou zbarvené kabáty, ale také džíny nebo šaty. Stejně jako s bordó barvou, ani s khaki nešlápnete vedle.

• Žlutá

Abychom nemluvili jen o tmavých tónech, i žlutá barvička má něco do sebe. Pokud si koupíte kousky v takzvané hořčicově žluté barvě, ihned se zařadíte mezi nejlépe oblečené lidi v hale, sále nebo v obchodě.

Mohlo by se vám líbit...