Jakou vanu koupit do prostorné koupelny?

Pokud si zařizujete nový dům nebo byt, měli byste dbát hlavně na modernost. Přece jenom moderní bydlení vám bude každý soused závidět a i vy budete na své bydlení naprosto pyšní. Nicméně je nutné podotknout, že ne každý ví, jak vlastně takové moderní bydlení vypadá. Pojďme se třeba zabývat koupelnou, v níž by dle aktuálních módních trendů měla být hlavně vana. Pokud máte prostornou koupelnu, možná nevíte, jakou vanu volit. Přinášíme vám proto tip!

Van je dneska opravdu mnoho a vybrat si tu svou vyvolenou – to není jen tak jednoduché. Vana by měla samozřejmě ladit do místnosti. Aby byla koupelna moderní, mohla by být zařízena do bíla – vanu tak kupte pouze bílou. Co se týče tvaru a toho, kam vanu máte dát, přinášíme vám pár tipů na takové vany, které z vaší prostorné koupelny vytvoří perfektní, moderní koupelnu.

• vana na nožičkách

Jistě znáte vany, které mají krásné, většinou zlaté nebo stříbrné či černé nožičky. Obvykle je najdeme například v mnoha luxusních hotelích a jejich apartmánech. A právě takové vany jsou dokonalé do prostorných koupelen. Nedávejte je však k oknu či někam do rohu místnosti. Tím zanevřete nad jejich moderností. Raději je dejte do prostoru – například doprostřed místnosti.

• vana se sprchou

Pokud máte jenom jednu koupelnu a chtěli byste do ní dát nejen vanu, ale taky i sprchu, kupte si krásnou vanu se sprchou. Většinou jsou tyto vany umísťovány přímo ke zdi s tím, že vana je ze stejných kachliček, jakými jsou obklopeny zdi koupelny. K vaně jsou pak přimontována posuvná, průhledná (nebo kouřová) dvířka, která brání při sprchování tomu, aby voda utíkala ven.

• asymetrická vana

Krásné jsou taky takové vany, které nemají klasický tvar, jsou tedy takzvaně asymetrické. Ty se taky dávají do místnosti volně – nikdy ke zdi, vždy do prostoru. Nemají nožičky, jsou však zajímavého tvaru. Většinou jsou pouze bílé a mají zajímavý nerezový kohoutek.

Mohlo by se vám líbit...