Kakosty jako nenáročné květiny do zahrádky. Co jim nejvíce vyhovuje?

Přemýšlíte nad tím, co byste zasadili do zahrádky, aby zahrádka prokoukla? Neměli byste opovrhovat barevnými květinami, které umí zahrádku fenomenálně rozzářit. Pokud nevíte, po jaké barevné květině sáhnout, doporučujeme kakosty. Ty jsou určené každému začínajícímu pěstiteli nebo také těm, kteří nemají na pěstování rostlin příliš času. Vyhovuje jim totiž prakticky cokoli – dokonce ani přímé sluneční paprsky nejsou kakostu proti chuti.  

Kakosty byly velice dlouho podceňované a opomíjené květiny, což je velká škoda. Jak již bylo zmíněno, jsou nenáročné a umí skvěle rozzářit zahrádku.  

Vyhovuje stín i slunné stanoviště 

Jak již bylo zmíněno, kakostu vyhovuje prakticky cokoli. Poradí si s přímým slunečním svitem, ale taktéž se stinným stanovištěm. Co však ke svému životu bezpodmínečně potřebuje, tak je písčitá půda, ve které se mu daří opravdu na výsost skvěle. Výhodou je, že v písčité půdě se daří různým druhům této barevné rostliny. Nedivte se ale tomu, pokud bude každá rostlina růst různě rychle, s jinou intenzitou. Na vině v tomto případě není stanoviště ani půda, ale jen druh rostliny. Každý druh je krapet jiný a roste jinou rychlostí.  

Nejznámější druhy pěstované u nás 

Nevíte, jaký druh kakostu si pořídit do své zahrádky? U nás se především pěstují tři druhy. Zmínit musíme kakost gruzinský, který je vysoký asi čtyřicet centimetrů. Do Evropy se dostal z Íránu a Turecka, ve volné přírodě byste ho však našli i na Kavkazu.  

Oblíbený a velice často pěstovaný kakost u nás je i kakost skvrnitý, který se pyšní svými červenofialovými listy. Nejvíce radosti udělá od června do července, v této době roste opravdu velice intenzivně.  

A třetím velmi často pěstovaným druhem kakostu je kakost krvavý, kterému se nejvíce daří na přímém sluníčku. Pokud ho však máte v polostínu, i v takovém případě bude růst do sytých, krásných barevných odstínů.  

Mohlo by se vám líbit...