Kde se vzalo, tu se vzalo Ferrari

Patříte k automobilovým nadšencům? Pak pravděpodobně víte, kde se vzalo Ferrari – sportovní značka automobilů, která si našla cestu do srdcí mnoha mužů i žen. Že nevíte, kde má sporťák sídlící v garáži slavného moderátora Leoše Mareše své kořeny? Pojďme si říct něco málo o této naprosto legendární značce, která je synonymem síly, rychlosti, krásy, stylu, designu a ostatně také úspěchu. 

Za vším stojí Enzo Ferrari 

Pokud bychom putovali po historických pramenech automobilové značky, doputovali bychom až do roku 1929. Toho roku totiž vznikla závodní stáj stejného jména a v té době se vozy značky Ferrari účastnili všech ročníků Formule 1. Dodnes jsou rekordním držitelem titulů mistrů světa.  

Výroba samotných sportovních vozů (nejen těch závodních) však začala o něco později, konkrétně v roce 1947. Stojí za nimi muž jménem Enzo Ferrari, který první automobil vyrobil krátce po válce v Maranellu. 

Symbolem značky se stal kůň 

Už bylo zmíněno, že automobil pocházející z dílny Ferrari je symbolem designu, síly, krásy, také rychlosti a stylu. To vše ostatně symbolizuje už i symbol automobilové značky, kterým je od samotného počátku kůň. Jedná se o památku na italského pilota první světové války, který ho používal na svém letadle. Tento pilot s poté stal nejlepším italským stíhacím pilotem.  

Exkluzivita, za kterou se platí 

Od dob svého zrodu se z vozidel značky Ferrari stala auta, která jsou opravdu luxusní a dovolit si je může jenom málokdo. Většinou už jedinci, kteří si za exkluzivitu také dobře zaplatí. Pořizovací ceny jsou tak jen orientační, jednotlivé částky za vozidla se nakonec vyšplhají do daleko vyšších výšin. Když si zkrátka někdo chce koupit vozidlo Ferrari, chce mít naprostý unikát, za který velice rádi vytáhnou z kapsy nemalé částky. 

Mohlo by se vám líbit...