Když tenisky, tak za miliony. Jaké jsou ty nejdražší boty na světě?

Jaro se nese ve znamení oblíbené obuvi, kterou jsou tenisky. Zatímco někteří utrácí za tenisky pár stovek, jiní se nebojí nakupovat tenisky za pár tisíc korun. Je navíc třeba vypíchnout ještě jedince, kteří jsou dokonce ochotní za tenisky utratit miliony, nikoli stovky nebo tisíce korun. Právě ti si libují v kupování tenisek, které se řadí k nejdražším na světě. Víte, jaké tenisky to jsou a kolik tedy nejdražší tenisky světa stojí? 

Tenisky Solid Gold OVO x Air Jordan 

Vůbec nejdražšími teniskami světa jsou tenisky Solid Gold OVO x Air Jordan. Jedná se o vůbec nejdražší tenisky, a to díky své ceně dva miliony dolarů. V těchto teniskách však daleko neuběhnete. Důvodem toho je fakt, že jsou vyrobené z čtyřiadvacetikarátového zlata. Jedná se o velice speciální edici, která vznikla ve spolupráci rappera Drakea OVO a Michaela Jordana, který patří ke třem sportovcům celé sportovní historie, kteří si vydělali víc jak miliardu dolarů během své sportovní kariéry.  

Nejdražší boty na světě mají svého majitele, je jím právě Drake.  

Nike Moon Shoe 

Za půl milionu dolarů byste si zakoupili tenisky Nike Moon Shoe. Jedná se o tenisky, které byly navrženy Billem Bowermanem, kterého můžete znát jako spoluzakladatele společnosti Nike. Tenisky byly vyrobené pro kvalifikační závody na olympijské hry roku 1972. Jsou poměrně zachovalým párem, který má podrážku vyrobenou z vaflovače.  

Converse Fastbreak 

Za skoro dvě stě tisíc dolarů byste zakoupili tenisky Converse Fastbreak, které jsou známé tím, že je v zápasech obouval Michael Jordan. Lze tedy říct, že cena není vyšvihnutá do takových výšin kvůli materiálu nebo kvalitě obutí, ale právě kvůli tomu, že je sám vlastnil Michael Jordan, jeden z nejlépe vydělávajících sportovců světa. Právě v nich vyhrál olympijské hry v roce 1984. 

Mohlo by se vám líbit...