Koberečky nebo raději kožešiny?

Pokud sledujete aktuální trendy v oblasti bydlení, určitě jste si všimli taky toho, jak se dostaly do módy opět kožešiny a koberečky. Dříve jsme měli zem buď potaženou kobercem, nebo linem, přičemž u lina jsme si dávali do obývacího pokoje nějaký větší koberec, abychom si lino neponičili. Nyní je jedno, jestli máme zem potaženou linem nebo kobercem, v každém případě volíme buď koberečky, nebo kožešiny, které nám zdokonalí celkový vzhled místnosti.

Koberečky zásadně nevolíme velké, ale jenom menší, aby nám nikdy nezahalily celou podlahu. Jedná se skutečně jenom o doplněk do místnosti, už dávno nejsou na zahřívání, ale spíše jenom na okrasu.

Kam dát koberečky?

Koberečky jsou nejvhodnější samozřejmě do koupelny – ale tam mnoho lidí má takové ty gumové podložky. Koberečky však vkusně působí například v ložnici, kdy je dáme před postel (nikoliv vedle postele, ale skutečně před postel, kde mívají v amerických filmech drobné sedátko či mini komodu). V obývacím pokoji dáváme koberečky klasicky ke gauči – nemusíme je dávat rovně, můžeme je i položit šikmo. Samozřejmě je nemusíme pokládat pod stoly, ale můžeme je položit z boku gauče – vše je na naší fantazii.

Kam dát kožešiny?

Kožešiny jsou trochu populárnější. Většinou si je lidé pokládají vedle postele, aby po dlouhé, prospané noci šlápli skutečně do měkkého a teplého. Je to na vstávání to nejlepší, tím si můžete být jisti. Nicméně kožešiny se nemusí dávat jenom vedle postele, ale často se pokládají například přes gauč. Pokud máte typicky černý gauč a toužíte ho něčím prosvětlit, nemusíte ho prosvětlovat jenom světlejšími polštáři, ale přes opěradlo přehoďte hezkou, bílou kožešinu.

Také se kožešina pokládá ledabyle ke gauči. Je nutné podotknout, že kožešiny se dnes kupují převážně umělé! Nikoliv ze zvířat. Dnes se dají sehnat snad v každém obchodě s nábytkem či bytovými doplňky.

Mohlo by se vám líbit...