Luxusní jachty, které stojí miliony dolarů. Máte na ně?

Jelikož letošní letní dovolená zrovna nevyšla podle plánů, řada lidí přemýšlí nad tím, kam se vydá, až budeme v zahraničních zemích opět pořádně vítaní. Zatímco někteří uvažují nad pevninou, jiní smýšlí nad širým mořem. Přece jenom objednat si jachtu na pár dní je skvělý nápad! Ještě lepší nápad je však jednu takovou jachtu přímo vlastnit. Nechcete vlastnit třeba tu, která sice vyjde na několik milionů dolarů či stovek tisíc dolarů, ale bude se řadit k nejdražším na světě? 

History Supreme 

Bezesporu tou nejdražší jachtou na světě je jachta nesoucí název History Supreme. Je sice jenom třicet metrů dlouhá, za to je postavená z naprosto exkluzivních materiálů. Pokud byste chtěli zjistit, co se pod vzhledem jachty ukrývá, našli byste v jejich “zdech” kupříkladu sto gramů vzácných kovů (například je stavěná ze zlata a platiny). Její celkový interiér je plný stejně vzácných materiálů a kovů.  

Celá loď je zabalená do tenké zlaté fólie, vevnitř byste našli i stěnu z kamene meteoritu. Samozřejmě byste našli v jejím vybavení i několik stovek diamantů. 

Admiral X Force 145 

O něco levnější je jachta jménem Admiral X Force 145. Mluvíme konkrétně o lodi, která vyjde na jednu miliardu dolarů rovných. Tato loď už je o dost větší, její délka dosahuje 140 metrů. Svými vlastnostmi ji řada lidí označuje za hotový palác plující na vodě.  

V interiéru byste našli například křišťálový lustr, dále poté dekorace z působivého mramoru a samozřejmostí jsou plochy pro vrtulníky, pokud byste nestihli odplutí a povolali vrtulník na to, aby vás na loď dostal.  

Double Century 

Už cenově dostupnější, i když ne o tolik, je jachta Double Century, která se dá pořídit za 770 milionů dolarů. Mluvíme o lodi s deseti poschodími, která je dlouhá na délku 200 metrů. Kromě bazénů na palubě nechybí ani kino. 

Mohlo by se vám líbit...