Luxusní nemovitosti jsou stále žádanější

Ach ty peníze. A je to zase tady, opět se o slovo hlásí finance. Tak už zkrátka je, český národ je bohužel znám svou závistí a chamtivostí, ale za movitým majetkem nemusí nutně stát je špatné věci.

Pravdou je, že Češi stále více žádají luxusní nemovitosti ať už v podobě domů, bytů či přímo vil.

Čím to je?

Těžko říci

  • někoho k takovému přepychu vede touha vyzkoušeti si, jaké to je
  • někdo to má dáno nějakým svým sociálním postavením
  • někdo nemovitost zkrátka zdědí
  • lidé se snaží šetřit, aby si na stará kolena mohli dovolit se nechat „obskakovat“ a žít si jako král
  • stále jsou mezi námi lidé, kteří se raději zadluží, ale hlavně, že světu ukáží, že mají majetek

Sen

Ovšem trh s luxusními nemovitostmi je přímo uchvacující. No jen si přiznejte, kdo si to nechtěl alespoň vyzkoušet. Mít tři koupelny, domácí posilovnu, nádherný vyhřívaný venkovní bazén, terasu, služebnictvo, hospodyňku a uklízečky. Zkrátka žít si jako na zámku a přitom nemuset být otrokem svého vlastního obydlí.

Trh

Půvabné a okouzlující vily však nejsou jen na našem území, mnohem více jich je v zahraničí. Mezi TOP sídla patří například nemovitosti v Řecku, Španělsku ale i v Chorvatsku.

Pakliže na to daný člověk má, může splnit sny, protože Češi vyloženě sní o atypickém bydlení, a je-li to jen trošku možné, velmi rádi si ho dopřávají.

Na trhu se objevují nestandardní a zajímavé nemovitosti, které se například odlišují tvarem, stavbou, umístěním, barvou, pozemkem, lokalitou atd.

Vila

Co se skrývá pod pojmem vila, jistě všichni víme a je o ně stále velký zájem a to i ve vyhlášených lokalitách, kde za ně člověk musí zaplatit velmi tučnou sumu. Pak už člověk kupuje spíše tu lokalitu než samotný objekt.

Penthouse

Je tak zvaný byt na střeše bytového domu. Může to znít velmi netradičně, ale je to nejmodernější bydlení současné doby. Přesto, že finanční ohodnocení je mnohdy vyšší než za vilu, je o tyto byty větší a větší zájem. Tyto byty jsou charakteristické zejména svou lokalitou a také luxusním vybavením. Jde především o velkometrážní byty s velkými okny pro hojnost denního světla.

Přeci jen má to nesporné výhody

  • byt je v nejvyšším patře
  • můžete zbytek střechy využít jako terasu
  • výhled na všechny strany
  • nikdo nevidí k vám

Takový byt či vila je zkrátka splněný sen. Každý si přeje být alespoň jednou za život princ či princezna a také si podle toho žít.

Mohlo by se vám líbit...