Mazda a nové SUV – víme, jak vypadá, ale v ČR ho nenajdeme

Pokud sledujete svět automobilů, rozhodně vám neuniká řada novinek, které přibývají do tohoto světa. Hlavně během frankfurtského autosalonu se ty nejlepší automobilky představily se svými novými vozy, které nám doslova vyrazily dech z těla. Nejvíce se činilo ani Audi, ale také nás jednoznačně nadchnul i nový Mercedes Project One. Nicméně k těmto novinkám ve světě automobilů se však přidala ještě Mazda, která představila své velké SUV.

Mazda je poměrně oblíbená automobilka, která má opravdu širokou nabídku automobilů. Aktuálně má své automobily po celém světě, někde jsou oblíbené takové modely, někde makové. Nicméně všechny země jsou aktuálně nadšeny z nového modelu, který se ale bohužel do České republiky nedostane. Jedná se o nový Volkswagen Tiguan Allspace či zkráceně Škoda Kodiaq. Jedná se o zvětšení, natažení, roztažení a obohacení novými sedadly model CX-5.

Úpravy, které z jednoho vozu udělají naprosto něco jiného

Tyto úpravy se staly proto, aby Mazda vytvořila naprosto nový model vozu. Vůz se roztáhl o 230 milimetrů, karoserie se protáhla o 350 milimetrů. Zvětšil se nám tedy kufr, který najednou pojme skoro 580 litrů nákladu. Drobnosti, které budou v objemu zhruba 65 litrů, se ještě vlezou i pod podlážku. Kdyby se vyklopila třetí řada, kufr bude stále velice objemný, zhruba 240 litrů.

Proč tento model v České republice nenajdeme?

S tímto modelem se však v České republice nesetkáte, jak již bylo zmíněno. Je to z toho důvodu, že je auto zatím určeno jenom pro japonský trh. Pokud však tady uspěje, pak je dosti pravděpodobné, že by se do Česka mohl vůz také dostat.

Toto auto podle nás rozhodně nadchne a v Japonsku se osvědčí, protože je skvělé. Interiér je větší, v nabídce bude sedmimístná i šestimístná verze, zatáčky jsou plynulé a rychlejší. I pod rukama nejnáročnějšího spotřebitele by tento vůz mohl projít.

Mohlo by se vám líbit...