Milujete barvy? Pořiďte si barevné květiny zkrášlující domov

I když je dnes velmi populární takzvaný skandinávský styl, najdou se stále milovníci barev. Pokud nechcete svou domácnost zařizovat do jednoduchého světlého tónu, ale pokud chcete svou domácnost krásně zpestřit nějakou zářivou barvičkou, máme pro vás několik tipů. Nejen, že můžete zpestřit svou domácnost nějakým výrazným bytovým doplňkem či prvkem, ale také můžete na okenní parapety či poličky postavit barevné krásné květiny, které rozzáří a krásně zkrášlí váš domov. Pro co se rozhodnete? 

Pakliže se rozhodnete pro květiny, máme pro vás několik tipů na konkrétní květiny. Dnes jsou barevné květiny velmi populární, i když milovníci jednoduchosti a takzvaného skandinávského stylu se spíše zamilují do stálezelených rostlin. Pokud však upřednostňujete barevné květiny, máme pro vás několik konkrétních druhů.  

Africké fialky 

Kdo by neznal africké fialky neboli jonatky. Jedná se o nevšední fialky známé pro svou barevnost, ale také pro své střapaté okraje. Africké fialky jsou unikátní zejména v tom, že při příznivých podmínkách mohou kvést celý rok. Je však nutné jim ony příznivé podmínky dopřát. Nevadí jim přímé sluníčko (proto jsou to ideální květiny na okenní parapety), je však nutné jim dopřávat zálivku (pozor ale na přelití). Africké fialky se zásadně zalévají do misek, které jsou pod květináči. Co se týče přesazování, musí se přesazovat každý rok, a to buď na jaro, nebo v létě.  

Gerbery 

Gerbery se nekupují jen řezané v květinářstvích, ale také se kupují krásně v květináčích. Gerbery jako takové jsou ideální první květinou pro děti, jelikož snesou poměrně všechno. Jsou to skvělé rostliny do kanceláří, jelikož dokážou krásně vyčistit vzduch od elektrosmogu a dalších podobných nečistot, které ve vzduchu kolují.  

Primule 

Typicky jarní květinou jsou primule, které v květinářstvích zakoupíte už za pár desítek korun. Můžete je po opadnutí sněhu zasadit do venkovních záhonů, kde nějakou chvíli vydrží. 

Mohlo by se vám líbit...