Mobil jako zkáza řidičů. Jakých dalších chyb se dopouští?

Řidičský průkaz si většinou děláme svých osmnácti letech. Svůj automobil si však pořizujeme až o několik let později. Dalo by se říct, že máme několik let na to, abychom se naučili s autem našich rodičů. Máme několik let na to, abychom se vyvarovali mnohým chybám, kterých se dopouštíme. V současné době se dopouštíme především chyb s mobilním telefonem, kterému se dnes přezdívá naše zkáza. Trávíme na něm tolik času, jsme neustále online a už si ani nedokážeme představit, jaké to je být offline. Vlastně už nevíme, v jakých situacích bychom offline být měli. Jednou z těch situací je jízda v autě.

Skutečně málokdo si uvědomuje, že mobilní telefon je stále tou hlavní příčinou dopravních nehod. Automobily jsou v tomto směru naší zkázou, bohužel. Neustále je držíme ve svých rukou a nesledujeme vozovku. Vnímáme hovor někoho na druhé straně telefonu a nepostřehneme houkající sanitku nebo hasiče.

Telefon, je zkrátka a dobře vynález, na který bychom se během cesty neměli ani podívat.

Nikdy za jízdy netelefonujte!

Jednou z těch hlavních chyb, kterých se řidiči s telefonem dopouští, je telefonování. Abychom nemuseli řídit jenom s jednou rukou, existuje takzvané zařízení HANDSFREE, které nám umožňuje volat v automobilu, aniž bychom museli vzít mobil do rukou. Proč ho tedy většina řidičů nepoužívá? Proč raději sáhnou po telefonu, díky kterému nebudou řídit tak kvalitně, jak by měly?

Při telefonování se často upínáme na rozhovor a nevšímáme si důležitých věcí na vozovce. A přesně takto vznikají dopravní nehody.

Textování je ještě horší

Člověk si řekne, že telefonování za volantem je ta nejhorší chyba, které se člověk může za volantem dopustit. Jenže daleko vetší chybou je textování. Jenom díky sms zprávám, které píšeme za jízdy, si nevšímáme barvy na semaforu, mnohdy nestihneme zaregistrovat řidiče před námi a neubrzdíme to, jindy nevidíme chodce, který přechází silnici.

Mohlo by se vám líbit...