Motýlci dávno předčili kravatu

Plesová sezona je v plném proudu. Dalo by se už i říct, že se po malých krůčcích chýlí ke svému konci. Jistě jste si letos užili plesovou radost se svými známými. Určitě jste také vyhráli v tombole spoustu reklamních předmětů různých firem, dále hrníčky, které byste si nikdy dobrovolně nekoupili, a když se poštěstilo, tak jste si dokonce domů nesli na svých bedrech velkého divočáka nebo zajíce. Zkrátka ceny v tombole bývají opravdu různé a jejich nadšení stejně tak.

Pokud ale ještě míříte vstříc nějakému plesu, měli byste dbát na to, abyste byli do poslední chvíle dobře oblečeni. Ženy jistě svými veškerými přípravami tráví spoustu času už od rána, pánové ale většinou vše nechávají na poslední chvíli. Ženy si ale pro letošní sezonu mají vážně co obléci. Móda totiž nedovolila spoustu módních výstřelků. Povoleny letos byly pouze dlouhé upnuté šaty s výstřihem na zádech nebo s rozparkem. Dobře ale udělali i ty ženy, které své drobné nedostatky na postavě skryly pod áčkovou sukni, jež jim jejich postavu jen velmi zpříjemnila. Vkusné také byly delší sukně se síťovaným vrchem. Ty se staly populární převážně kvůli tomu, že vzhled sukně či šatů vypadá vážně, jako kdyby je nosila samotná princezna z pohádky.

I pánové neměli možnost si jen tak vybírat. V kurzu totiž jsou převážně tmavě modré obleky, které jsou doplněny o světlou košili – nejlépe bílou a bez knoflíků. K tomuto obleku a košili totiž nenáleží kravata, ale naopak motýlek, a to konkrétně ten dřevěný. Dále zvolte hnědé polobotky a stejnobarevný pásek.

Zapomeňte ale na klasickou černou. Černý oblek či ještě horší černé boty nejsou známkou vkusu, ale naopak nevkusu. Dbejte na to, abyste na posledním letošním plese vypadali k světu, nikoliv aby si vás lidé zapamatovali jako někoho, kdo nebyl zrovna dobře oblečen. Názory lidí se totiž nesou ještě dlouho po takové plesové události.

Mohlo by se vám líbit...