Murraya jako pokojová rostlina, která se hodí do každého bytu

I když se může zdát, že výběr pokojové rostliny je snadná záležitost, není to tak docela pravda. Do každé domácnosti se hodí rostlina zcela jiná, zejména do bytů se vybírají rostliny velmi těžce. V bytech je totiž poměrně špatné ovzduší, vzduch je buď moc suchý, nebo naopak moc vlhký, a právě tomu

musíte podřídit svou rostlinu. Abychom tedy naše tvrzení trochu upravili, těžký je zejména výběr pokojové rostliny do paneláku, respektive do bytu.

Pokud patříte k lidem, kteří žijí v paneláku, doporučujeme investovat zejména do květiny zvané murraya. Jedná se o jednu z pokojových rostlin, která si dokáže žít spokojeně i v bytech a takových domácnostech.

Murraya si hoví obvykle na západních, východním nebo případně na jižním okně, kde je dostatek sluníčka. Ideální teplota, v níž je spokojená, by se měla pohybovat mezi osmnácti až dvaceti stupni Celsia (při těchto teplotách dokonce kvete). V případě, že je u vás teplota nižší, květina bude taktéž spokojená, jen tedy nebude kvést.

Jak se o murrayu starat

Jelikož je většinou umístěna na místa, kde je sluníčko a kam sluníčko doslova paří, měla by se tato květina dostatečně zalévat, a to zejména v období vegetace, aby nehrozilo uschnutí. Pokud je však období chladného přezimování, zalévání by nemělo být tak časté – naopak by se mělo zmírnit, aby se květina nenastydla od kořenů. Pokud je nastydlá od kořenů, poznáte to rychle -začnou opadávat květy, plody a nakonec i listy.

V létě může být i venku

I když je to květina hodící se do panelákového bytu, v létě může být klidně i venku. Ideální místo je pro ni polostín, případně slunné stanoviště. I když miluje sluníčko, na slunci roste pomaleji, listy jsou menší a květy dosáhnou žluté barvičky. Na polostinném stanovišti je její růst i zbarvení zase trochu jiné.

Mohlo by se vám líbit...