Na co si musí dát řidiči v zimě pozor?

Zima je roční období, které je synonymem nebezpečí zejména pro řidiče. I ti nejvíce zkušení řidiči mají z tohoto ročního období poměrně respekt, čemuž se ostatně nemůžeme divit. Zima je nevyzpytatelná, mnohdy dokáže opravdu potrápit, proto si pojďme říct, na co si v zimě musíme dát pozor.

Svůj řidičský průkaz velmi často dostáváme už v osmnáctém věku, bohužel v tomto věku jsme stále ještě nezkušení a zimní období by v nás mělo budit respekt. Jenže často to tak není. Často si mladí, nezkušení řidiči chtějí zimy užít, a tak jezdí hlava, nehlava, často jsou právě oni viníky nehod, kterých není během zimy málo.

Abyste si v zimě nic neudělali, abyste se v nejhorším případě nezabili v autě během zimy, poradíme vám, na co byste si měli dát pozor.

Pozor na rychlé jízdy

Během zimy se vám nemusí vyplatit rychlé ježdění. Rychlé jízdy jsou během zimy opravdu nevyzpytatelné, na každém rohu vás může čekat náledí, byť minimální, i přesto malé náledí může být vražedné. Raději tedy jezděte se vší opatrností, nestříhejte zatáčky, raději jezděte opatrně a pomaleji. Zimní závody na silničních komunikacích se opravdu nemusí vyplatit.

Ledovka je neviditelné nebezpečí

Mnohdy ji vidíme, jindy ne – řeč je o ledovce, kterou lze považovat za neviditelné nebezpečí. V současné době je právě ledovka něco, co je důvodem mnoha dopravních nehod. Pokud se spojí nepozornost, rychlejší jízda a právě ledovka, je nehoda na světě, která má mnohdy tragické následky.

Vánice a chumelenice jsou nepřátelé

Silné sněžení neboli vánice či chumelenice, to jsou další nepřátelé, které na nás čekají během zimy. Pro řidiče se jedná o velmi nepříjemnou záležitost, při které nevidíme ani na metr před námi. Je nutné proto jezdit nadmíru opatrně, raději nic neriskujte a nezkoušejte nic, co by vás mohlo stát život.

Mohlo by se vám líbit...