Nákupy z druhé ruky se těší velkému zájmu

Ekologie je velké téma, které se dostává do popředí. A lidé kvůli ekologickému stylu života mění své dosavadní návyky. Kupříkladu se už neostýchají nakupovat z druhé ruky, právě naopak – dokonce second handy vyhledávají, aby ušetřili nejen své dlouho nastřádané úspory, ale zároveň aby nějakou měrou prospěli životnímu prostředí. Podle posledních statistik už můžeme hovořit o trendu, který se šíří celou Evropou.  

Francie cílí na historický rekord 

Nejen u nás, ale po celé Evropě jsou second handy vyhledávané. Zejména ve Francii se nakupování z druhé ruky stává obrovským trendem, dokonce větším než u nás. Tato země je známá tím, že jsou zdejší ženy nejkrásnější na světě, a to nejen proto, jak vkusně se oblékají.  

Že Francouzové milují módu se nyní ještě potvrdilo. Jenom letos se zde prodalo nejvíce použitého oblečení v historii. Dalo by se říct, že nyní se zde cílí na historický rekord, který bude, podle všeho, překonán rovnou několikanásobně.  

Segment second handů vzrostl o víc jak 140 procent 

Z dosavadních statistik vyplývá, že tento segment módních světa jenom na francouzské půdě vzrostl o více jak 140 procent, a to rok ještě neskončil. Milovníky módy podle všeho dotlačila nejen snaha o ekologický přístup k životu, ale také nedostatek financí, který světem vládne.  

Podle všeho se k nákupům z druhé ruky nejvíce přiklání ženy, které tvoří více jak osmdesát procent všech zákazníků. Využívá se k tomu i u nás velice známá platforma Vinted, která se pyšní ve Francii více jak šestnácti miliony uživatelů. Jedná se tak o druhý nejpoužívanější obchod. Ještě více se však nakupuje na Amazonu.  

Tradiční firmy se snaží přizpůsobit 

Rostoucí zájem o věci z druhé ruky samozřejmě neunikly společnostem, které se výrobou oblečení zabývají. Trend použitého oblečení se protkává do jejich strategií a mnohé firmy začínají do své nabídky přidávat i sekci použitého zboží. 

Mohlo by se vám líbit...