Napijte se nejluxusnějšího vína na světě. Víme, jaké láhve se řadí k nejdražším

Na dně vína se skrývá pravda. To je rčení, kterému musíme dát za pravdu. Pokud patříte k lidem, kteří víno jako takové milují, pak doporučujeme vyzkoušet některé z vín, jež se řadí k nejdražším. Taková vína jsou po chuťové stránce zcela jiná, jsou vyvážená a doslova fantastická. Myslíte si, že jenom tlacháme? Vyzkoušejte jedno z nejluxusnějších vín.  

O víně se také dá říct, že v sobě má něco, co v nás vzbuzuje radost. Jedinečná je nejen barva vína, ale také vůně a nakonec samozřejmě i chuť. Pokud otevřete flašku vína, najednou se radujete ze zcela skvělého zážitku.  

Zpátky však k nejluxusnějším a nejdražším vínům. Odhalme něco z vinařského luxusního světa.  

Romanee Conti 1945 

Znáte vinice Romanee Conti? Jedná se o vinice, které byly zničené už během druhé světové války hmyzem druhu Phylloxera. Jedná se o druh hmyzu, který je škůdcem komerčních vinic. Roku 1946 se vyrobilo zhruba šest set lahví, jejich cena se pohybuje kolem sedmi a půl tisíce dolarů. Existuje však jedna, kterou během světové války vlastnil majitel DRC. Ta láhev pochází z roku 1945 a její cena se ve dražbě prodala za 123 900 dolarů. Právem se tak zařadila k nejluxusnějším a nejdražším lahvím vína světa.  

Chateau Margaux 1787 

Láhev s iniciály prezidenta Thomase Jeffersona má velice smutný konec. Byla nalezeným pokladem, našla se v jedné pařížské vinné pivnici. Bohužel tato flaška během nejmenovaného večírku spadla na zem a rozbila se. Je to velká škoda, Chateau Margaux 1787 měla totiž obrovskou hodnotu. Pojišťovna však nálezci vyplatila “jenom” 225 tisíc dolarů.  

1907 Heidsieck  

Láhev 1907 Heidsieck má velice zvláštní příběh. Našla se totiž na vraku lodi a má hodnotu 275 tisíc dolarů. Je to obrovská suma peněz, kterou byli lidé skutečně ochotni zaplatit, i když netušili, jak víno vlastně chutná. Toto víno však je známé ještě tím, že bylo podle všeho původně určené pro ruského císaře Mikuláše II. Ovšem loď, která víno převážela, se potopila. Víno bylo posléze nalezené až o jedenaosmdesát let později. 

Mohlo by se vám líbit...