Nechoďte v pokrčeném. Kupte si pořádnou žehličku. S výběrem poradíme

Nevypadejte jako vandrák v pokrčeném oblečení, raději si kupte pořádnou ledničku, která vám oblečení rychle a hravě vyžehlí. Pokud budete chodit v pokrčeném, nikoho neokouzlíte. S kvalitní žehličkou však dosáhnete úspěchu. Na trhu je však tolik žehliček a vybrat si jednu, to je opravdu oříšek. Naštěstí víme, podle čeho vybírat.  

I když žehlení není činnost, kterou by lidé milovali, je to zapotřebí. Když ale budete mít žehličku, se kterou bude žehlení doslova hračka, budete žehlit oblečení hned, co ho sundáte ze sušáku.  

V současné době si můžete vybírat z mnoha druhů žehliček. Existují žehličky napařovací, což je asi nejčastější typ žehliček, který do svých domácností pořizujeme. Specifickou vlastností jsou otvory, které jsou posázené na žehlící ploše. Pokud žehlíte po menších dávkách, napařovací žehličky jsou pro vás ideální. Existují však ještě parní žehličky, které nemají nádržku na vodu, ale ta je zabudovaná přímo ve stanici. A existují ještě cestovní žehličky, které jsou menší a mají menší hmotnost i výkon.  

Podle čeho žehličku vybírat? 

Velkou roli při výběru hraje příkon. Aby bylo žehlení efektivní a bylo kvalitní, musí mít žehlička dostatečně velký příkon. Vybírejte také dle žehlící plochy žehličky. Čím větší žehlící plocha žehličky bude, tím snadnější bude samotné žehlení. Plocha žehličky musí být dostatečně tvrdá.  

Každá žehlička by také měla mít funkci nastavení teploty. To lze pomocí regulačního knoflíku, který snižuje, případně zvyšuje přívod elektrického proudu. Teploty jsou většinou zaznamenány v podobě teček, kdy jsou vyznačeny tři tečky, dvě tečky a jedna tečka.  

Pokud jste fanouškem napařovacích žehliček a jednu takovou si vybíráte, pozornost musíte věnovat i údaji, který mluví o množství vydávané páry. To bývá většinou uváděno přímo na obalu. 

Jaké má žehlička funkce? 

Při vybírání žehličky se informujte také o tom, jaké má žehlička funkce. Má funkci odvápnění proti vodnímu kameni? Má pojistku proti přehřátí? A co pojistku proti vytékání vody? 

Mohlo by se vám líbit...