Nejhezčí balkonové rostliny do truhlíky. Pěstujte aspoň jednu z nich

Rozhodli jste se letos krásně si oživit balkon květinami? Chcete ho mít letos opravdu barevný? Pak s barvami rozhodně nešetřete, zkrátka si do truhlíků zasaďte unikátní květiny, které budou vidět na míle daleko. Pokud si nejste jistí tím, jaké květiny v truhlíku budou vypadat opravdu krásně, přinášíme seznam těch nejhezčích balkonových květin, které do truhlíku rozhodně patří. Vyberte si a zasaďte si jednu krásku vedle druhé, ať vám váš balkon závidí kdekdo.  

V zahradnictví nabízí tradiční muškáty, jenže muškáty jsou všední a ne každému člověku se líbí. Najde se mnohem více balkonových květin, které se budou krásně vyjímat na vašem balkonu. Co třeba zasadit si bakopu nebo třeba všelichu? 

Bakopa je jemná, leč krásná 

Bakopa je velmi jemná balkonová květina, která si samozřejmě najde své místo i na záhoncích na zahradě. Do truhlíků se však hodí o něco lépe, jedná se o květinu, která je krásně obsypaná drobnými bílými kvítky. Nejraději má přímé sluníčko, na kterém velice dobře roste, nevadí jí ani polostín. Jen ji tedy nezapomínejte přihnojovat, to ona ráda.  

Všelichu nepřelijte 

Jak jsme zmínili, jednou z nejhezčích balkonových květin je také všelicha. Jedná se o krásnou květinu rostoucí bez přestávky, pokud ji tedy nepřelijete. To k smrti nenávidí. Je to ale jinak nenáročná rostlina, která kvete modře, bíle nebo modrofialově. Nejvíce se jí daří na slunném balkoně, snadno ji udržíte i přes zimu, pokud tedy nepřijdou velké mrazy.  

Mandevilla je známá pro svou výšku 

Pokud toužíte po trochu vyšší rostlince, doporučujeme si do truhlíku zasadit mandevillu, která je známá tím, že může vyrůst až do výšky jednoho metru a více. Zaujme na první pohled díky jejím velkým tmavým listům a trubkovitým květům, které mohou nést bílou, růžovou nebo purpurovou barvu.  

Mandeville se také říká kráska z brazilských pralesů, zálivku však potřebuje jen mírnou. Je o ní známé taky to, že dokáže přežít i několik dnů bez zálivky.  

Mohlo by se vám líbit...