Nejkrásnější květiny do interiéru. Zpestřete i své bydlení

Květin v interiéru rozhodně není nikdy dost. Nejen, že perfektně zútulňují bydlení, ale kromě toho také čistí vzduch a zbavují vzduch bakterií a jiných nečistot. I když přichází chladnější podzimní období, to nic nemění na tom, že květiny by se rozhodně měly pěstovat. Bez nich je domácnost prázdná a nezařízená.  

Pokud žijete v moderní domácnosti, která je po stylové stránce naprosto dokonalá, pravděpodobně nechcete do svého interiéru vnést rostliny, které jsou všední nebo které má každý druhý. Raději byste ve svém domově měli stylové rostliny, které jsou dokonalé na první pohled. A my vám několik takových krásných pokojových rostlin představíme.  

Znáte bromélii 

Květina, která se nezalévá do květináče nebo do misky pod květináčem, ale rovnou do svého trsu – i tak lze charakterizovat bromélii, což je rostlina pro věčné zapomínáče. Je to poměrně vděčná pokojová rostlina, která nepotřebuje specifickou péči, spíše je nenáročná. Pochází až z daleké Ameriky a poznáte ji díky její růžici, kterou žádná jiná květina nemá. I když není nijak náročná, bohužel ji pořídíte za trochu větší peníze. Nedoporučuje se do rodinných domácností s dětmi, její listy jsou trochu ostřejší díky zoubkům, které na listech má. Ať se tedy děti neporaní.  

Hvězdníky nejen na Vánoce 

Rostlinu jménem hvězdník má většina lidí zafixovaných jako typicky vánoční květinu, která má své místo hned vedle vánoční hvězdy. Ovšem pravdou je, že hvězdník rozhodně není typickou vánoční rostlinou, dokáže zdobit interiér po celý rok. Roste buď do červené nebo do bílé barvy, mnozí lidé říkají, že je to příjemný terapeutik. Ke svému spokojenému růstu vyžaduje hvězdník jen světlé a teplé místo, také intenzivnější zálivku během období kvetení.  

Krásná je i afelandra 

Elegán z Jižní Ameriky – i tak se přezdívá rostlině zvané afelandra. Jedná se o velmi mohutnou rostlinu, která má velké květy a nádherné, ozdobné listy. Pokud jí dáte optimální podmínky pro růst, bude vám růst po celý rok. Nejlépe se jí daří na světlém a teplém místě, miluje vyšší vzdušnou vlhkost.  

Mohlo by se vám líbit...