Nový model Tesly se začne prodávat do půl roku. Co očekávat?

V moto světě se opět v uplynulých týdnech mnoho změnilo. Nejen, že se ukázalo, že se automobilka Rolls-Royce chystá naplno proniknout do lodního průmyslu, ale také jsme se konečně dozvěděli, kdy se začne prodávat nový model Tesly, který můžeme znát pod názvem “Tesla Model 3”. Elon Musk měl a stále má problémy s FBI, proto se nemůžeme divit tomu, že z něj informace ohledně nového modelu zrovna nešly ven. Nyní se však už ví, kdy nový model inovativního vozu přijde na svět. Začne se podle samotného Elona Muska prodávat do půl roku. Sám Elon Musk však potřebuje efektivnější výrobu.

O automobilce Tesle se mluví stále a hodně. Její nejdostupnější automobil byl však představen poměrně dávno, konkrétně před dvěma lety. Je tedy konečně čas na to, aby se ukázal i další model v pořadí, a to konkrétně Tesla Model 3, který má podle dostupných informací startovat na pětatřiceti tisících dolarů, co je zhruba 800 tisíc korun.

Potřebuje se efektivnější výroba

Jak již bylo zmíněno, Elon Musk nyní potřebuje efektivnější výrobu. Jelikož se nyní automobilka Tesla potýká nejen s výrobními problémy, není možné vyrobit dostačující počet automobilů do půl roku, kdy by se měly automobily začít prodávat.

I když je výroba na tak špatné úrovni, jak je, je jisté, že se dočkáme Tesly, kterou v novém stavu koupíme pod milion korun.

Cenu je možné ještě stlačit níž

Elon Musk je však toho názoru, že kdyby byla výroba efektivnější, je možné cenu stlačit ještě níž. Kdyby se prý vyrábělo pět tisíc vozů týdně, nová Tesla by mohla být v prodeji ještě za nižší cenu.

To je podle všeho i cíl inovativní automobilky. Podle všeho se už dlouhé měsíce snaží automobilka o to, aby se cena automobilů Tesla stlačila ještě níže, jenže díky výrobním problémům to není zatím možné. Aktuální výroba se pohybuje kolem čtyř a půl tisíce vyrobených vozů týdně. Ve zrychlení produkce se zatím bohužel jen doufá, není to stále jistá věc.

Mohlo by se vám líbit...