Oblékáte se na pohovor? Prozradíme, na co si dát pozor

V době nízké nezaměstnanosti se mnozí lidé snaží prorazit na pozice, na které by se za normálních okolností neměli šanci dostat. Jelikož jsou však firmy tak zoufalé, jsou ochotny nabídnout pracovní pozici i takovým lidem, kteří nemají zkušenosti v oboru. Jak jsme zmínili, lidé toho využívají a chodí na pohovory takřka denně. Pokud se řadíte k nim, je dobré vědět, jak se obléknout, abyste zaujali. Přece jenom šaty dělají člověka a oblečení se velkou mírou podílí na tom, jaký si o vás udělá člověk obrázek. Nepodceňujte proto přípravu a dbejte na několik zásad, které nelze porušit.

Než se vrhneme na konkrétní módní prohřešky a přešlapy, kterých se nejčastěji dopouštíme, je třeba si říct i několik hlavních zásad, které se k pohovoru vážou. Například žádný uchazeč by neměl mít mastnou, neumytou hlavu nebo naopak nehezky upravenou hlavu, která budí nepříjemný dojem. Stejně tak se nesmí na pohovor přijít zapáchající, je lepší použít deodorant těsně před vstupem do místnosti. I vůně dělá své. Nezapomeňte na milý úsměv. Pokud nejsou vaše zuby ve skvělé kondici, dejte si pozor na to, abyste je ukazovali co nejméně.

A nyní už k samotným módním pravidlům.

Pod bílé oblečení nepatří tmavé spodní prádlo

Nejčastěji ženy se dopouští obrovské chyby, kterou je, že pod bílé oblečení dávají tmavé spodní prádlo. Ať už mají halenky bílé a lehce průsvitné, nebo jsou majitelkami a nositelkami bílých, lehce průsvitných džínů, je třeba, aby si pod ně daly spodní prádlo téže barvy, které nebije lidem do očí a kterého si člověk na první pohled ani nevšimne. V opačném případě se za tento módní přešlap strhávají na pohovoru body dolů.

Pozor na výstřihy a délky sukní

Mnohé ženy sází na ženskost, s níž chtějí oslnit budoucího šéfa. Jenže málokterá žena počítá s tím, že potencionálním šéfem mohou být ženy, které ženskost skutečně neocení. Neriskujte a raději volte decentní dekolt, který nebude působit vyzývavě. Co se týče délky sukní, i na tu si dejte pozor. Sukně, které nesahají alespoň ke kolenům, nejsou vhodné.

Mohlo by se vám líbit...