Jak ochránit svůj vůz před oděrky a škrábanci?

Když si koupíme svůj vlastní vůz, snažíme se ho co nejdéle udržet v perfektním, takřka novém stavu. Vždyť peníze jsme si nespořili proto, abychom je za pár chvil zničili. Zejména v prvních týdnech, kdy máme vůz doma, si dáváme pozor na to, abychom auto neodrali nebo nepoškrábali. I sebemenší odstranění laku by bylo něco, co bychom jenom těžce a dlouze vydýchávali. Bohužel někdy se stane, že nějaký jiný nezodpovědný řidič vám automobil poškrábe nebo nějak poničí. To bohužel nikdy nemůžete odhadnout, ale můžete se proti tomu chránit, a to tak, když si na svůj vůz nainstalujete několik autodoplňků, které ho perfektně ochrání.

Autodoplňky se skutečně nekupují jenom proto, aby interiér či případně exteriér vozu vypadal k světu. Kupují se zejména proto, aby byl náš vůz v bezpečí, protože to je to, oč tu běží. Na trhu si dnes můžete koupit hromadu autodoplňků, otázkou je, které budou skutečně chránit vůz.

Lišty jsou nepostradatelné

Abyste se vyhnuli škrábancům, které se většinou způsobují při nástupu nebo naopak výstupu z auta, vsaďte na lišty. Ty se instalují zejména na dveře automobilu nebo případně na práh. Dokážou automobil ochránit před vámi samotnými, nedojde k oděrkům ani ve chvíli, kdy otevíráte dveře a nechtíc narazíte do vedle stojícího auta.

Vany do kufru ochrání zavazadlový prostor

Zejména ti, kteří používají automobil pro pracovní účely a neustále v kufru vozu převáží těžký a mnohdy i ostrý náklad, by si měl svůj vůz vybavit vanami do kufru, které chrání zavazadlový prostor. V současné době si lze koupit vany do kufru v plastové a také v gumové podobě, přičemž každá vana do kufru má své výhody i nevýhody.

Zatímco plastová vana je levnější a má zvýšené okraje, gumová vana do kufru zaručuje stabilitu nákladu a lépe se udržuje. Obě však dokonale chrání zavazadlový prostor nejen před těžkým a ostrým nákladem, ale také před špínou či vodou.

Mohlo by se vám líbit...