Pěstujeme hortenzie. Jakých chyb se dopouštíme nejčastěji?

Krásná zahrada je pýcha celého domu. Majitelé zahrad jsou si toho samozřejmě vědomi, a tak na své zahrady vysazují nádherné stromy a keře, které zahradu zkrášlují a které ji dodávají zase jiný vzhled. Mezi všemi stromy a keři najdeme také hromadu krásných květin, jako je třeba hortenzie, kterou se mnozí majitelé zahrad bojí pěstovat. Jenže pro se bojí pěstovat tak krásnou květinu? Možná se bojí chyb, kterých by se dopustili a které by zkomplikovaly růst rostliny. I při pěstování nenáročné rostlinky zvané hortenzie je totiž možné udělat mnoho chyb, před nimiž vás ale nyní budeme varovat.

Stejně jako při pěstování jiných květin, i při pěstování hortenzie se lidé dopouští několika chyb, které mohou jen zkomplikovat růst. Chyb se dopouštíme u pěstování jak záhonových, tak u pěstování nádobových hortenzií, bohužel. Pokud se vašim hortenziím zrovna dvakrát nedaří, popřemýšlejte nad tím, jestli se nedopouštíte některé z níže uvedených chyb.

1) Pěstujete hortenzii ve stínu

Hortenzie je květina jako každá jiná, což znamená, že vyžaduje ke svému spokojenému růstu čtyři věci, a sice světlo, teplo, zálivku a správné stanoviště. Zejména při výběru stanoviště značně chybujeme, hortenzie totiž dáváme na místa, která nemají rády. Například stín je pro ně nesnesitelný, i když mnohé články na internetu přesvědčují o opaku. Ideální místo je místo s rozptýleným světlem, kde budou mít hortenzie to, co potřebují a chtějí.

2) Půda není dostatečně kyselá

Ne všechny substráty jsou pro hortenzii ideální. Hortenzie potřebuje krapet kyselejší půdu, ideální je půda s kyselostí 5-6,5 pH. Zahradní zemina je pro hortenzii nadmíru vhodná, odborníci doporučují i k nádobovým hortenziím přidat trochu reálné zeminy, jelikož to, co se často zakoupí v obchodech, je jen polotovar, který nemusí mít všechny živiny, co hortenzie potřebuje.

Mohlo by se vám líbit...