Pět věcí, které se nesmí dělat za volantem

Víte, jaké věci se smí a jaké se nesmí dělat za volantem? V současné době se setkáváme s nadmírou nezodpovědných řidičů, kteří se opravdu netají tím, že jim podle nich patří celá silnice. Jenže nezodpovědní řidiči mohou za velkou část nehod, k nimž dochází často z důvodu nepozornosti, z důvodu nedodržování předpisů či kvůli tomu, že jsou myšlenkami zkrátka jinde. Mnohé dopravní nehody vznikají proto, že se řidiči za volantem dopustí chyb, které dělat nesmí. Víte, jakých pět nejčastějších chyb my řidiči děláme?

1) Textování za volantem

Lidé dneska chtějí být online doslova neustále, proto i za volantem textují. Nejen, že si s někým dopisují na sociálních sítích, ale také píšou klasické textové zprávy. Při textování člověk nevěnuje dostatečnou pozornost vozovce, proto se stává, že automobil vyjede ze silnice nebo že se nabourá do vozu, které třeba stálo před vámi na červenou.

2) Volání za volantem

Mnozí řidiči nejsou majitelem takzvaného handfree, tudíž telefonují za volantem klasicky. Nemají obě ruce na volantu, což se v mnohých situacích může pořádně vymstít. Navíc při volání řidič nevěnuje dostatečnou pozornost dění kolem sebe.

3) Jezení za volantem

I při jídle je člověk poměrně nesoustředěný, velice často se stává, že člověku něco spadne a on má hned tendenci to zvedat. Jenže při jízdě automobilem je to opravdu velmi, velmi nebezpečné. Pokud tedy máte hlad a ještě dlouhou cestu před sebou, doporučujeme zastavit. Raději zastavte a pojezte, než jezte za volantem.

4) Hádky

Velmi často se řidiči za volantem hádají se svými spolujezdci. Hádky za volantem nejen, že nikdy nikomu nepřinesli nic dobrého, ale také často řekneme něco, co jsme říct nechtěli. Raději se tedy soustřeďte na cestu a spory vyřešte následně doma.

5) Přemýšlení

Člověk za volantem nesmí přemýšlet nad vážnými věcmi, jinak ho to může později mrzet. Pokud člověk nad vážnými věcmi za volantem přemýšlí, stává se, že je mimo realitu a nevnímá provoz na silniční komunikaci.

Mohlo by se vám líbit...