Piloti F1, kteří se řadí k nejlepším v historii

Když se jezdí formule 1, sledujete je taky? Nebo je to něco, co jde mimo vás? I když se o svět formulí nezajímáte, určitě znáte piloty F1, kteří jsou známí hlavně svými jmény. Mezi nejznámější piloty F1 patřil také Niki Lauda, který bohužel nedávno zemřel. Ovšem i když již není mezi námi, památka na něj zůstává nejen v podobě filmu Rivalové, kde byl velice povedeně ztvárněn. Kromě Nikiho Laudy však můžete znát ještě jiné piloty slavné jedničkové formule. Prozraďme si dalších několik pilotů, kteří se zapsali do historie tohoto adrenalinového a velice nebezpečného sportu.  

Stejně jako fotbal nebo hokej, i formule 1 má své hvězdy. O tom není sporu. Pokud patříte k lidem, kteří nedokážou vyjmenovat nejlepší piloty F1 v historii, po přečtení článku už to určitě dokážete.  

Jackie Stewart 

Dnes už sir Jackie Stewart je známý tím, že vyhrál sedmadvacet závodů ze sta, dokonce pro Matru a Tyrrell vyjel tři tituly. Jeho kariéra ve formuli 1 sice už skončila, konkrétně v roce 1972, i tak se zapsal do historie tohoto sportu jako jeden z nejlepších pilotů. Proslavil se také tím, že byl hlavním propagátorem kampaně bojující za větší bezpečnost při závodění.  

Michael Schumacher 

Pokud bychom měli zmínit dominantní sílu ve formuli 1 zejména v devadesátých letech, zmínili bychom Michaela Schumachera, který se ve formuli výrazně objevoval i ve dvacátém a v jedenadvacátém století. Vyhrál několikrát za sebou světový pohár, z 208 závodů vyhrál jedenadevadesát. To je jeho fantastické skóre.  

Bill Vukovich 

Bill Vukovich byl pilot F1, který formuli bohužel dal i svůj život. V roce 1955 se při obhajobě titulu ve formuli zabil. Byl to pilot s velkým potenciálem, vždyť během svých prvních šesti závodů uměl dva z nich vyhrát. Zmiňované závody vyhrál v roce 1953 a také v roce 1954. 

Mohlo by se vám líbit...