Pokládáme lino. Do jakých místností se hodí?

Kdy stavíte svůj dům, máte většinou rozhodnuto o tom, co kde a jak bude. Víte, do jakého stylu zařídíte svou ložnici i obývací pokoj, moc dobře víte, jaké osvětlení bude součástí dětských pokojů. Je třeba, abyste se však nejdříve rozhodli, jakou podlahu do jakých místností domu položíte. Podlaha je základ a měl by to mít na paměti každý, kdo staví svůj movitý sen.

Ne každá podlaha se hodí do všech místností domu. Do nějaké místnosti se hodí kachličky, do jiné zase koberec a v jiných místnostech byste měli upřednostnit lino, které je stále atraktivnější, a to především pro svou rozmanitost a širokou nabídku.

Abyste se však nenechali svést vkusnými motivy a barvami lina, poradíme vám, do jakých místností se lino hodí a do jakých nikoli.

Do jaké místnosti se lino hodí?

  • ložnice
  • obývací pokoj

Ideální místností na položení lina je ložnice. Zde nehrozí žádné pořezání jako v kuchyni, dospělí si navíc dají pozor na to, aby nesklouzli a nezranili se, což hrozí například v dětských pokojích, protože děti jsou zkrátka někdy divoké a neopatrné. Pokud si přejete ráno šlápnout do měkkého a teplého, stačí si před postel dát kobereček nebo umělou kožešinku, která je stejně dnes velice moderní a stylová.

Kromě ložnice je vhodné dát lino do obývacího pokoje, kde plní podobnou funkci.

Do jakých místností se lino nehodí?

  • koupelna
  • chodba
  • dětský pokoj
  • kuchyně

Lino dokáže být zrádné a nebezpečné. Právě proto se nehodí zejména do dětských pokojů, protože na něm mohou děti uklouznout a zranit se. Nehodí se ani do kuchyní, protože pokud vám na zem spadne nůž, lino se může rozříznout a podobně poškodit. Investice by najednou vyšla vniveč. Nevhodné je pokládat lino i do koupelny, kde je neustále vlhko. Sice vodu z lina lze dostat snadno, ale může to pod linem začít plesnivět, což není zrovna radostná situace.

Mohlo by se vám líbit...