Pracujete z domova? Co nesmí chybět v žádné domácí kanceláři?

Takzvaný homeoffice je čím dál oblíbenější. Jedná se o pracování z pohodlí domova, což je benefit, který v současné době upřednostňuje mnoho zaměstnavatelů, jelikož se přišlo na to, že z pohodlí doma lidé pracují efektivněji a rychleji. Pokud také pracujete formou homeoffice, je vhodné si ve svém domově udělat krásnou kancelář, protože pracovat z pohovky nebo z postele je ne vždy ideální a jen si kazíme svá záda. Pokud tedy právě zakládáte svou domácí kancelář, poradíme vám, co by v ní mělo být.

Práci je třeba neustále oddělovat od osobního života, a tak by to mělo být i v případě homeoffice. Když se zavřete do jedné místnosti domu, kde budete pracovat, uděláte nejlépe. Otázkou však je, jak by měla pracovna vypadat.

Velký stůl je základem

Pracovna nemusí být nijak velká, stačí, když se do ní vejde velký stůl a pohodlná židle. Stůl by měl být plný šuplíků, v nichž budete mít uloženy všechny dokumenty a papíry spojené s prací. Také by se do něj mely vejít kancelářské potřeby, dále také náhradní papíry do tiskárny a podobné vybavení. Stůl by však neměl být příliš nízký ani příliš vysoký, zkrátka tak akorát, abyste se u něj nehrbili, ale zase abyste na monitor počítače nekoukali ze spodu.

Pohodlná židle pro spokojená záda

Součástí každé domácí kanceláře je také pohodlná židle. Při výběru kancelářské židle dbáme zejména na pohodlnost, ale také na dobře formované opěrátko, za které nám poděkují zejména naše záda. Sice mnozí lidé pracují z pohovky obývacího pokoje nebo případně z postele, ovšem tímto si ničí záda, což se dříve nebo později projeví.

Květiny, ať je v kanceláři příjemně

Nikdo však nechce, aby pracovna byla jako vězení. Je proto dobré si do kanceláře přinést květiny, které dodají kanceláři příjemnost a pořádně ji zútulní. Koneckonců, je to stále váš domov, a tak si to udělejte hezké i v pracovně.

Mohlo by se vám líbit...