Rozmazlete se. Třeba jedním z nejdražších šperků ze světových aukcí

Povýšili jste nebo se vám dostalo podobného úspěchu? Pak se musíte odměnit, trochu se rozmazlit. Koupit si kabelku nebo boty, to je sice dobrý nápad, ale pokud jste dosáhli daleko většího úspěchu, měli byste se taky daleko více odměnit. Co třeba odměnit se jedním z nejdražších šperků, které se dražily na slavných aukcích?  

Šperky jsou něco, co ohromí vždycky každou ženu. Pro ženy je to jednoznačně jeden z nejlepších dárků, které mohou dostat. Pokud však chcete své blízké rozmazlit, pořiďte některý ze šperků, který patří k nejdražším.  

Prsten se safírem a diamanty 

K nejvíce okouzlujícím šperkům patří nádherný prsten se safírem a taky s diamanty. Jedná se o unikátní kousek, který je tvořen čtyřicetikarátovými diamanty, pochází z Barmy. Prste má nádhernou královsky modrou barvu, barva safíru nepotřebovala žádné tepelné úpravy. V aukčních síních byl takový prsten prodán za tři miliony dolarů, odkoupit ho lze nyní jistě za ještě vyšší cenu.  

Oranžovorůžový diamantový přívěsek 

K vzácným šperkům, které se řadí k nejdražším a které byly zároveň vydrženy v nejznámějších amerických aukcích, patří jednoznačně i oranžovorůžový diamantový šperk, jehož barva je opravdu nevšední. Podle všeho je čistota diamantu VS2. Váží patnáct karátů a v aukční síni v Sotheby`s byl prodán za zhruba čtyři miliony dolarů. Nyní se vyjímá jistě na některém ze stříbrných či zlatých řetízků.  

Žlutý diamantový přívěsek 

Že mohou mít diamanty jen průhlednou podobu? Kdepak. Existuje i žlutý diamant, z něho je vyrobený unikátní žlutý přívěsek, který byl prodán v aukční síni Christie`s za více jak čtyři miliony dolarů. Jeho čistota byla také ohodnocena VS2 a na karátové váze váží 91 ct.  

Prsten s růžovým diamantem 

K nejdražším šperkům, které kdy byly vydraženy v aukčních síních, patří i prsten s růžovým diamantem, který má kolem osmi karátů. Jeho barva je však velice vzácná, má purpurově růžové zbarvení a jedná se o jeho přírodní barvu. V aukční síni Sotheby`s byl vydražen za skoro čtrnáct milionů dolarů.  

Mohlo by se vám líbit...