Rozzařte svou domácnost květinami! Ale jakými?

Každá domácnost by měla být příjemnou a útulnou. Mnoho lidí neví, jak takové domácnosti dosáhnout, proto si kupují mnoho doplňků, kterých je však víc než dost. V současné době se dává přednost v moderním bydlení spíše květinám než doplňkům – pokud tedy nemáte ve své domácnosti dostatek květin, ihned byste to měli napravit. Co takto svou domácnost rozzářit těmito květinami?

Pokojových květin je dneska víc než dost. Moderní jsou zejména stálezelené rostliny, o které se nemusíte takřka vůbec starat. Abyste však svou domácnost trochu rozzářili, měli byste sáhnout po barevně kvetoucích rostlinách, které vaši domácnost trochu zpříjemní a dodají jim barvu.

Jestliže nevíte, po jakých pokojových rostlinách byste měli sáhnout, přinášíme vám pár tipů.

• Anturie

Nádherná je rostlina jménem anturie. Znáte ji hlavně díky své řezané podobě – váže se do kytic hlavně mužům, protože je to taková ta typicky pánská květina. Málokdo však ví, že ji najdete i v pokojové podobě. Je skutečně bohatá, miluje polostín či světlo, ale ne zase přímé světlo. Zalévat by se měla jednou týdně, ale je nutné dbát na to, abyste ji zbytečně nepřelili. Kropte její listy – květiny nechte bez kropení.

• Orchideje

Nádhernými květinami jsou i orchideje, které určitě taky moc dobře znáte. Orchideje jsou nádherné květiny, které však nemůže pěstovat amatér, protože potřebuje zvláštní péči. Nesázejte je do klasického substrátu, ale musíte koupit substrát přímo pro orchideje. Taky je nezalévejte klasicky, ale musíte je ponořit do vod, nechat je napít a pak je vyndat. Ve vodě hynou.

• Strelície

Velice vzácnou kytičkou je strelície, která se taky váže do typicky pánských kytic. Nicméně pokud se setkáte se strelícií v pokojové podobě, opět je to náročná květina. Je třeba jí dopřát hodně vody, je třeba ji mít na sluníčku, protože tato květina obvykle roste v tropech.

Mohlo by se vám líbit...