Sáčky od čaje jako pomocníci v domácnosti

Čaj je v současné době velice oblíbený nápoj a mnozí z nás si bez něj nedokáží den představit. Nejen že je chutným zpestřením snídaně, ale je velice prospěšný i v dalších ohledech. Proto je velká škoda využít sáček čaje jen jednou; dokáže totiž posloužit k daleko více praktickým věcem, než jste si kdy mysleli. Pojďme se tedy podívat na 5 inspirativních nápadů, jak ho po vylouhování ještě můžeme zužitkovat. 

Na povrchová zranění 

Ať už máte štípance od bodavého hmyzu, modřiny, škrábance, začervenání pokožky nebo jiné drobné povrchové poranění, pomůže vám čaj díky tomu, že obsahuje taniny – ty urychlí hojení a zároveň uleví od svědění a dalších nepříjemných pocitů. Stačí sáček namočit ve studené nebo vlažné vodě a na chvíli přiložit. Aplikaci je možné opakovat pravidelně. 

Proti tmavým skvrnám na kůži 

Mezi další zázračné vlastnosti čaje patří, že nás dokáže zbavovat tmavých skvrn na kůži. Ne nadarmo je součástí různých omlazujících krémů, tak proč si ho nedopřát i v té nejčistší formě? Může vám pomoci zesvětlit stařecké skvrny a rychleji se zbavit herpes. Čistí nežádoucí tmavé kruhy pod očima a celkově rozjasňuje pokožku. 

Proti zápachu z bot 

Nepříjemná vůně. Jistě víte, o čem mluvím. Chcete-li odstranit zápach starých nebo dlouho nošených bot, je k tomu čajový sáček ideálním pomocníkem. Dokáže se ho zbavit velice rychle i v případě, že obyčejné větrání nepomáhá. Do bot vkládejte sáček pouze tehdy, pokud je dobře suchý, aby nepodporoval tvorbu vlhkosti. 

Na mytí nádobí 

Obyčejný, a přesto zázračný čaj vám pomůže snadno umýt nádobí stejně dobře jako drahé a chemické prostředky. Zbaví každý talíř i hrnec mastnoty nebo zaschlých zbytků jídla. Stačí nádobí vložit do vody spolu s čajovými sáčky a za několik chvilek ho bude možné bez obtíží opláchnout. Nečistoty snadno stečou dolů a zůstane jen krásně lesklý povrch. 

Proti hmyzu 

Poslední a neméně významnou vlastností čaje je jeho vůně, která je nám příjemná, ale na obtěžující hmyz působí odpuzujícím efektem. Můžete ho využít jako součást při výrobě vlastních přírodních repetentů anebo nechat sáčky s čajem položené v místnosti. Uvidíte, že se vám nezvaní létaví hosté ochotně vyhnou. 

Mohlo by se vám líbit...