Škoda se dál rozvíjí. Začíná prodávat v Singapuru

Jen s málokterou firmou se můžeme chlubit po celém světě. Škoda je jednou z nich. Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy začínala? Je jen těžko uvěřitelné, že tato česká automobilka začíná prodávat i v dalekém Singapuru. Svůj první autosalon otevře Škoda zhruba v květnu, kdy se jejím obchodním partnerem stane společnost Volkswagen Group Singapore.

Škoda v současné době působí na zhruba 102 trzích na celém světě. A nyní míří ještě do Singapuru. Není tedy pochyb o tom, že svůj cíl zanedlouho splní. Škoda se totiž rozhodla, že otevře své autosalony na 120 trzích po celém světě, kromě Singapuru letos zamíří i do Jihoafrické republiky nebo do Íránu.

Ať už letos zamíří Škoda kamkoliv, nejdůležitějším místem, kde má dojít k otevření nových autosalonů, je stále Čína. Právě zde se obchody jenom točí, jenom během loňského roku Škoda v Číně prodala 350 tisíc vozidel. Letos chce česká mladoboleslavská automobilka na stejném místě prodat o 250 tisíc automobilů více, tedy chce se dostat na číslo 600 tisíc automobilů.

Kolik modelových řad se bude nabízet v Singapuru?

Zpátky však k nově otevřenému autosalonu v Singapuru. Zde se bude nabízet pět modelových řad, a sice Rapid Spaceback, Octavie (a to i verze RS), dále Superb, Karoq a samozřejmě Kodiaq.

Mimochodem, věděli jste, že v Singapuru je zavedený limit, který stanovuje, kolik může být registrací nových soukromých vozů?

Více o automobilce Škoda:

Jak jsme zmínili na začátku, jen málokterou českou firmou se můžeme chlubit tak, jako s automobilkou Škoda. Právě tato automobilka je dnes největším českým výrobcem automobilů, který prodává své vozy po celém světě. Sídlí v Mladé Boleslavi, kde je, mimo jiné, i největší výrobní závod automobilky. V České republice se nachází ještě dva výrobní závody, a to v Kvasinách a ve Vrchlabí.

Firma už od roku 1991 je součástí koncernu Volkswagen.

Mohlo by se vám líbit...