Jak slaví Land Rover své sedmdesátiny?

Automobilek je v dnešním světě skutečně hodně. Řeší se hlavně luxusní automobilky nebo se řeší ty automobilky, které se specializují na výrobu elektromobilů, což je aktuální hit. Každá automobilka má svou klientelu, má své nadšence, kteří jiné vozy než od své oblíbené automobilky nekupují. Rodiny milují automobilky, které vyrábí typicky rodinné velké vozy, pánové milují takové automobilky, které nabízejí sportovní, až mohutné vozy, s nimiž se mohou ukazovat sousedům. Pánové milují například Land Rover!

Určitě znáte britskou automobilku Land Rover. Název se často zaměňuje s Range Roverem, ale je to samozřejmě naprosto jiný typ automobilu. Land Rover je britská značka, která letos oslaví už své sedmdesáté narozeniny!

Jak bude automobilka své narozeniny oslavovat?

Samozřejmě tato automobilka nepatří k těm, které by své narozeniny zanedbali. Jedná se o automobilku, která se na své narozeniny těší, a to skutečně hodně! Letos se bude konat hned několik akcí, z nichž jednou je například rekonstrukce vzácného předsériového kusu, který se poprvé objevil v nizozemském Amsterodamu, a to v roce 1948!

Renovace bude víc než těžká

Automobilka se aktuálně rozhodla odkoupit si jeden ze tří vzácných prototypů prvního vozu, který byl v roce 1948 představen v Amsterodamu. Koupen byl od soukromého vlastníka. Samozřejmě je to auto staré sedmdesát let – je pochopitelné, že je v dezolátním stavu. Automobilka tak bude mít skutečně dost práce s renovací, která nebude snadná.

Automobil můžete znát hlavně z minulosti. Až do 80. let totiž jezdil hlavně na polích britského Walesu. Právě odkoupený automobil, jeden ze tří vzácných prototypů, si tímto prošel, majitel ho chtěl sice opravit, ale nedošlo k tomu, tudíž od těch dob stojí na zahradě, takže je jasné, že se vynaloží hodně času i peněz k tomu, aby se původní kousek opravil.

Mohlo by se vám líbit...