Tady je pět nejdražších bot světa!

Každá žena miluje boty. Jenže otázkou je, kolik žena je ochotna za boty vůbec zaplatit. Byla by žena ochotna zaplatit za boty i několik desítek tisíc nebo by to nikdy neudělala? Jistě, boty nejsou zrovna levná záležitost a obvykle si kupujeme boty do několika tisíc, pokud toužíme mít na nohou něco kvalitního, ale dát za boty třeba 500 tisíc dolarů – to už je asi moc, nemyslíte? Jestli bychom ale zatoužili po botách, které jsou nejdražší na světě, tak bychom si minimálně 500 tisíc dolarů museli z kapsy vytáhnout.

Pojďme se nyní podívat na pětici těch nejdražších bot světa. Je však nutné vás varovat předem, protože částky vás mohou dostat ze židle!

• Rubínové jehlové podpatky

Když půjdeme od pátého místa, tak na této pozici se uchytily rubínové jehlové podpatky. Jedná se o krásné, červené sandálky, které pochází z dílny Stuarta Weitzmana. Inspirace na tvorbu těchto bot byla převzata z filmu „Čaroděj ze země OZ“. Boty stojí bez mála 1 600 000 dolarů, a to díky 642 rubínům a 123,3 karátům.

• Tanzanite Heels

Za dva miliony dolarů si budete moct zakoupit čtvrté nejdražší boty planety, jimiž jsou boty Tanzanite Heels. Jedná o boty stejného návrháře. Tanzanity jsou kolem kotníků, kdy ve spodní části této botičky najdete i diamanty.

• Popelčiny střevíčky

Pokud byste se však chtěli cítit jako princezna, pak byste měli mít „Popelčiny střevíčky“. Jedná se o krásnou obuv – opět od Stuarta Weitzmana – které stojí opět dva miliony dolarů. Jedná se o botku, která je uspořádána dvěma popruhy, které vypadají jako krajky, ale jsou posety 565 diamanty. Právě proto jsou cennější než ty boty předešlé, i když jejich cena je stejná.

• Rita Hayworth Heels

Druhé nejdražší boty planety jsou boty Rita Hayworth Heels, které se odhadují zhruba na tři miliony dolarů. Na pohled vypadají naprosto běžně, ale jsou při bližším zkoumání tvořeny nejen rubíny a diamanty, ale taky safíry. Boty jsou pojmenovány dle herečky Rity Hayworthové, která je měla na předávání Oskarů.

• Rubínové střevíčky

A konečně tu máme ty nejdražší boty na světě! Jsou jimi rubínové střevíčky, neboli Ruby Slippers. Odhadují se taky na tři miliony dolarů, ale jsou cennější, než ty předešlé. Opět jsou to střevíčky dle filmu „Čaroděj ze země Oz“. Na tyto boty však bylo použito více jak 5000 rubínů a více jak padesát karátových diamantů.

Mohlo by se vám líbit...